Архива

Избери месец и година:

Утре продолжува 9. коло на Лигата на шампионите

22.11.2019

Со одигрување на утрешните седум средби, продолжува 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Можност за нови бодовиќе има и македонскиот шампион Вардар, кој ќе и...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Преспа – Металург 2

21.11.2019

Во Автокоманда се одигра средба од младинската лига меѓу екипите на Преспа и на Металург 2. Младинците на Металург 2 извојуваа лесна и убедлива победа. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Катастрофален пораз на младинците на Преспа

21.11.2019

Во петтото коло на младинската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Преспа и на Металург 2. Иако се играше во Автокоманда, улогата на домаќин ја...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Вардар Јуниор – Металург

20.11.2019

Во одложениот натпревар од 11. коло, Металург го совлада тимот на Вардар Јуниор на теренот на противникот. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Нова победа на Металург

20.11.2019

Во одложената средба од 11. коло, Металург ја совлада екипата на Вардар Јуниор, со резултат 33:31 (15:14). Иако играше со Вардар Јуниор, со мислите Металург беше на претстојаната...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од осмото коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Бењамин Буриќ...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 8. коло на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во осмото коло на Лигата на шампионите. За најубав гол на колото е прогласен победничкиот гол на Еурофарм Работник...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првите натпревари на 3. коло на ЕХФ-купот

17.11.2019

Одиграни се сите први натпревари од третото коло на ЕХФ-купот. Како што е познато, вчера Металург загуби во Велење, со резултат 24:19...

читај повеќе >

Комплетирано е осмото коло во Лигата на шампионите. Табели

17.11.2019

Со денешните шест средби, комплетирано е осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во една од нив, екипата на Еурофарм Работник го совлада тимот на Савехоф и дојде...

читај повеќе >