Архива

Избери месец и година:

Фотогалерија од средбата Вардар Јуниор – Металург

20.11.2019

Во одложениот натпревар од 11. коло, Металург го совлада тимот на Вардар Јуниор на теренот на противникот. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Нова победа на Металург

20.11.2019

Во одложената средба од 11. коло, Металург ја совлада екипата на Вардар Јуниор, со резултат 33:31 (15:14). Иако играше со Вардар Јуниор, со мислите Металург беше на претстојаната...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од осмото коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Бењамин Буриќ...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 8. коло на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во осмото коло на Лигата на шампионите. За најубав гол на колото е прогласен победничкиот гол на Еурофарм Работник...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првите натпревари на 3. коло на ЕХФ-купот

17.11.2019

Одиграни се сите први натпревари од третото коло на ЕХФ-купот. Како што е познато, вчера Металург загуби во Велење, со резултат 24:19...

читај повеќе >

Комплетирано е осмото коло во Лигата на шампионите. Табели

17.11.2019

Со денешните шест средби, комплетирано е осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во една од нив, екипата на Еурофарм Работник го совлада тимот на Савехоф и дојде...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – КЛ-7

17.11.2019

Во четвртото коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург го совладаа тимот на КЛ-7. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Младинците на Металург го совладаа тимот на КЛ-7

17.11.2019

Во четвртото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург ја совладаа екипата на КЛ-7, со резултат 32:30 (16:13). Видовме борбен и динамичен...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Металург 2 – Бутел

17.11.2019

Пионерите на Металург 2 ја загубија средбата од шестото коло на кадетската лига на Македонија, група 3, од тимот на Бутел. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >