Архива

Избери месец и година:

Денешни резултатиод Лигата на шампионите

17.11.2019

Денеска се одиграни четири средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот шампион Вардар забележа уште еден висок пораз, овој пат на...

читај повеќе >

Кастратовиќ: Поразот со 5 голови разлика не ја дава реалната слика од натпреварот

16.11.2019

Тренерот на Металург, Зоран Кастратовиќ, не го крие разочарувањето од конечниот исход на средбата со Горење и смета дека резултатот не ја дава реалната слика од...

читај повеќе >

Минимален пораз на кадетите на Металург

16.11.2019

Во дерби натпреварот од петтото коло на кадетското првенство на Македонија, група 2, се сретнаа двете досега непоразени екипи - РК КЛ-7 Лазаров и РК Металург. По голема и...

читај повеќе >

Металург 2 е поразен на гостувањето кај Тинекс Пролет

16.11.2019

Во рамките на 11. коло на машката Суперлига, екипата на Металург 2 загуби на гостувањето кај Тинекс Пролет. Загубивме убедливо, со резултат 35:23 (17:10). Многу чудно беше првото...

читај повеќе >

Горење го доби првиот натпревар, шансата на Металург е во Скопје

16.11.2019

Металург пропушти одлична шанса за добар резултат на гостувањето кај Горење во Велење. Одигравме одлично прво полувреме, но и лошо второ во кое во првите 16 минути постигнавме...

читај повеќе >

Денес и утре се играат првите натпревари од 3. коло на ЕХФ-купот

16.11.2019

Овој викенд ќе се одиграат сите први натпревари од третото коло на ЕХФ-купот. Во за нас најважниот, Металург вечерва ќе игра со Горење во Велење. Овој натпревар ќе се одигра во...

читај повеќе >

Денеска четири средби во Лигата на шампионите

16.11.2019

Денеска на програмата се четири средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во една од нив Вардар ќе се бори за нови бодови против Киелце. . Распоред: 16.00...

читај повеќе >

Кастратовиќ го одреди тимот за денешниот натпревар со Горење

16.11.2019

Металург во Словенија замина со 17 ракометари, а по денешниот утрински тренинг Зоран Кастратовиќ одреди кои 16 ракометари ќе му се спротистават на Горење на денешниот...

читај повеќе >

Зоран Кастратовиќ: Очекувам дека победникот ќе го решаваме во Скопје

15.11.2019

Зоран Кастратовиќ еден месец го предводи Металург, а веќе утре го чека еден од најважните натпревари во целата сезона - првиот дуел со екипата на Горење Велење во рамките на...

читај повеќе >

Даниел Дупјачанец: Дуелите во ЕХФ-купот ќе бидат од полза за младиот тим на Металург

15.11.2019

Еден од најискусните во редовите на Металург е нашиот прв голман Даниел Дупјачанец, кој се врати во тимот по едномесечна пауза поради повредата на задната ложа. Даниел смета...

читај повеќе >