Архива

Избери месец и година:

Фотогалерија: Металург се врати во Скопје

13.08.2019

Металург се врати од Копаоник (Србија), каде од 6 август ги мина висинските и базичните подготовки. Нашите ракометари утрешниот ден ќе го минат во Скопје, а веќе задутре наутро...

читај повеќе >

Позната е и сатницата на осминафиналните средби на кадетското СП

13.08.2019

ИХФ ја објави сатницата на осминафиналните средби, што ќе се играат на 14 август. Македонија ќе игра во “Борис Трајковски“, а средбата ќе почне во 20.45 часот. . Распоред и...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Уште при видеоанализите знаев дека ќе имаме проблем со Јапонците

12.08.2019

Македонија денеска одигра лош натпревар и доживеа убедлив пораз од селекцијата на Јапонија. Селекторот Брестовац по средбата изјави дека го насетувал денешниот исход уште...

читај повеќе >

Познати се осминафиналните двојки на кадетското СП во Скопје

12.08.2019

Во Скопје завршија натпреварите од групната фаза на кадетското СП. Македонија групата ја заврши со пласман на четвртото место, кое за противник ни ја одреди селекцијата на...

читај повеќе >

Заврши групната фаза. Денешни резултати и конечни табели

12.08.2019

Со одигрување на последното петто коло, заврши групната фаза на кадетското СП во Скопје. Македонија доживеа убедлив пораз од Јапонија и заврши на четвртото место, последно...

читај повеќе >

Јапонија ни го нанесе досега најтешкиот пораз на кадетското СП во Скопје

12.08.2019

По два добри натпревари на Македонија, го очекувавме дуелот со Јапонија, со надеж дека со победа ќе можеме да стигнеме и до второто место во нашата група. Место тоа видовме...

читај повеќе >

Мартин Серафимов изби на чело на листата на стрелци на кадетското СП во Скопје

12.08.2019

Десниот бек на Металург и на македонската кадетска репрезентација имаше одлично издание на вчерашниот натпревар со селекцијата на Данска, па, со постигнатите девет голови,...

читај повеќе >

Утре завршува групната фаза на кадетското СП во Скопје. Распоред

12.08.2019

Утре на кадетското СП во Скопје завршува групната фаза. Ќе се одигра комплетното петто коло во сите четири групи. Македонија за противник ќе ја има селекцијата на Јапонија, а...

читај повеќе >

Денешни резултати во групите “А“ и “Ц“ на кадетското СП во Скопје. Табели

12.08.2019

Денеска се одигра комплетното четврто коло во групите “А“ и “Ц“ на кадетското СП во Скопје. Македонија одигра одличен натпревар против главниот фаворит во нашата група -...

читај повеќе >

Дарко Кондев: До успехот нема лифт, мора да се оди скалило по скалило

12.08.2019

Македонија одигра добар натпревар против големиот фаворит Данска, но на крајот мораше да се помири со пораз. Ракометарот на Металург, Дарко Кондев, денеска го имаше својот...

читај повеќе >