Архива

Избери месец и година:

Комплетни резултати од второто коло на македонската Суперлига

15.09.2020

Вчера на терените низ Македонија се одигра комплетното второ коло на македонската Суперлига. Екипата на Металург во ова коло гостуваше во Прилеп, кого го порази со резултат...

читај повеќе >

Рутинска победа на Металург во Прилеп

14.09.2020

Вечерва во Прилеп се одигра првенствен натпревар од второто коло на македонската Суперлига, во кој Металург извојува лесна победа против домашната екипа, која ја совладавме...

читај повеќе >

Познати се сатниците за двете средби со екипата на Криенс

14.09.2020

ЕХФ, во координација со двата клуба, ги одреди сатниците за двете средби меѓу Металург и Криенс, во рамките на второто квалификациско коло во Лига Европа. Првата средба ќе се...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург 2 – Драчево

12.09.2020

Во Автокоманда денеска е одигран пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Драчево. По голема борба, сосема заслужена победа извојува помладиот тим на Металург,...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург 2 подобар од Драчево

12.09.2020

Екипата на Металург 2 го одигра својот четврти пријателски натпревар во рамките на подготовките за новата сезона и ја извојува втората победа, овој пат против тимот на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло на македонската Суперлига

12.09.2020

Вчера на терените низ Македонија се одигра комплетното прво коло на македонската Суперлига. Екипата на Металург во ова воведно коло го порази тимот на Еурофарм Пелистер, со...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Е.Пелистер 2

11.09.2020

Екипите на Металург и на Е.Пелистер 2 го одиграа воведниот натпревар во новата суперлигашка сезона. На крајот, поискусниот и поквалитетен Металург славеше против одличниот...

читај повеќе >

Металург дојде до првите бодови во новата суперлигашка сезона

11.09.2020

Екипите на Металург и на Еурофарм Пелистер 2 ја имаа честа да го одиграат првиот натпревар во новата сезона во македонската Суперлига. По голема борба победата ја однесе...

читај повеќе >

Сите тестови негативни, Металург вечерва стартува во домашното првенство

11.09.2020

Екипата на Металург вечерва стартува во домашното првенство, а наш прв противник ќе биде тимот на Еурофарм Пелистер 2, Претходно, сите тестови на нашите ракометари пред оваа...

читај повеќе >

За само 24 часа претседателите на Металург и на Криенс ги решија сите проблеми врзани за двете меѓусебни средби

09.09.2020

По вчерашната ждрепка, која за противник ни ја одредија екипата на Криенс, се појавија бројни информации врзани за двата меѓусебни натпревари. Поради строгите...

читај повеќе >