Архива

Избери месец и година:

Фотогалерија од финалните фајналфор-натпревари на Академија Металург

03.06.2019

Вистинската борба на вчерашната завршница во мини-лигата на Металург почна по завршувањето на полуфиналните натпревари. Подеднакво интересно беше на средбите кои решаваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од полуфиналните фајналфор-натпревари на Академија Металург

03.06.2019

Девет полуфинални натпревари се одиграа вчера во рамките на фајналфорот на Академија Металург. Овие натпревари решија кои екипи ќе се борат во финалето, а кои за третото...

читај повеќе >

Фотогалерија: Екипите што настапиле на фајналфорот на Академија Металург

03.06.2019

Вчера во Автокоманда се одигра завршницата на мини-лигата на Академија Металург за сезона 2018/19. Настапија 19 екипи од Скопје, Кичево, Кавадарци, Крива Паланка, Македонска...

читај повеќе >

Академија Металург ги доби своите шампиони за сезона 2018/19

03.06.2019

Денеска во Автокоманда се одигра фајналфор турнирот на мини-лигата на Академија Металург, која ги доби своите шампиони за сезона 2018/19. Видовме одлични натпревари, видовме...

читај повеќе >

Вардар повторно го запоседна врвот на европскиот клупски ракомет

02.06.2019

Од денеска Вардар е двоен европски клупски шампион. Екипата на која на почетокот никој не и даваше преголеми шанси, особено откако стана дел од “групата на смртта“ во...

читај повеќе >

Неверојатниот Вардар се пласира во финалето на Лигата на шампионите

01.06.2019

Неверојатен натпревар одигра македонскиот шампион во полуфиналниот дуел со главниот фаворит на турнирот Барселона. По лошото прво полувреме, кое Вардар го загуби со дури...

читај повеќе >

Утре се игра завршницата во мини-лигата на Металург

01.06.2019

Фајнал-форот на мини-лигата на Металург е настан со кој обично ја завршуваме сезоната во Металург. Оваа година овој настан ќе се одржи нешто порано, а имено утре, со почеток во...

читај повеќе >

Во Келн утре почнува завршницата во Лигата на шампионите

31.05.2019

Утре во Келн почнуваат натпреварите од фајналфор-турнирот во Лигата на шампионите. Вардар, Барселона, Киелце и Веспрем меѓусебно ќе си ги одмерат силите, сите со желба да...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на Лигата на шампионите за сезона 2018/19

31.05.2019

Објавен е Ол-стар тимот на Лигата на шампионите за сезона 2018/19, а во него се најдоа дури четворица ракометари на македонскиот шампион Вардар. Згора на тоа, место во идеалниот...

читај повеќе >

Фотогалерија од доделувањето на шампионскиот пехар на Првата лига

31.05.2019

Младите момчиња на Металург 2 го остварија ветувањето дадено на почетокот на сезоната и експресно се вратија во македонската Суперлига. Денешната победа во Неготино ја...

читај повеќе >