Архива

Избери месец и година:

Металург ја загуби првата средба со Висла Плоцк

14.02.2021

Металург доживеа убедлив пораз во првиот натпревар со екипата на Висла Плоцк. Овој натпревар од второто коло на групната фаза на Лига Европа, кој досега двапати беше одлаган,...

читај повеќе >

Двете средби на Металург со Висла Плоцк ќе ги водат судии од Литванија

13.02.2021

Металург замина за Полска каде, на 14-ти и на 16-ти февруари, ќе ги одигра двете средби со полскиот вицешампион Висла Плоцк, во рамките на групната фаза на Лигата на Европа. Двете...

читај повеќе >

Кире Лазаров и официјално е новиот селектор на македонската репрезентација

13.02.2021

На вчерашниот состанок на Управниот Одбор на РФМ, донесена е одлуката Кире Лазаров да биде новиот селектор на машката сениорска репрезентација на Македонија. Одлуката ја...

читај повеќе >

Металург и во Полска ќе патува со десеткуван состав

12.02.2021

Вечерва, околу 22 часот, Металург ќе отпатува за Полска, каде ќе одигра двомеч со полскиот вицешампион, Висла Плоцк, во рамките на групната фаза на Лига Европа. За жал, поради...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 голмански одбрани на 7. коло на Лига Европа

10.02.2021

Објавен е изборот на петте најдобри голмански одбрани во седмото коло на групната фаза на Лига Европа, кое некомплетно се одигра вчера и денес. Металург во ова коло не...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 голови на 7. коло од групната фаза на Лига Европа

10.02.2021

Маркетинг тимот на Лига Европа ги објави петте најубави голови од некомплетното седмо коло на групната фаза. Во ова коло Металург не настапи, бидејќи средбата со Феникс...

читај повеќе >

Резултати од некомплетното 7 коло на групната фаза на Лига Европа. Табели

10.02.2021

Вчера се одиграни 9 од 12-те средби од седмото коло на групната фаза на Лига Европа. Останатите 3 натпревари се одложени поради проблеми со коронавирусот. . Резултати: Група...

читај повеќе >

Купот на Македонија ќе се игра во нов формат

10.02.2021

Сезонава сите суперлигаши, вклучувајќи ги и Вардар и Еурофарм Пелистер, ќе мора да одиграат еден натпревар повеќе во рамките на квалификациите за Купот на Македонија, поради...

читај повеќе >

(Фото) Прв пријателски натпревар на Металург 2 во подготовките за вториот дел од сезоната

09.02.2021

Металург 2 вечерва го одигра својот прв натпревар во подготовките за продолжението на сезоната, а за противник ја имаше екипата на Работнички. Ова беше и прв натпревар на...

читај повеќе >

(Фото) Василие Калуѓеровиќ го одработи првиот тренинг со Металург

08.02.2021

Новото засилување на Металург, левот (среден) бек Василие Калуѓеровиќ, вечерва го одработи својот прв тренинг со екипата на Металург. Својот прв официјален натпревар во...

читај повеќе >