Архива

Избери месец и година:

Црногорскиот репрезентативец Василије Калуѓеровиќ е нов ракометар на Металург

06.02.2021

Младиот црногорски ракометар, Василије Калуѓеровиќ, е нов ракометар на Металург. Калуѓеровиќ (22 г., 191 см., 89 кг.) е поранешен јуниорски, а сега и сениорски репрезентативец на...

читај повеќе >

Пораз на Металург во Чехов

06.02.2021

Екипата на Чеховски Медведи го совлада Металург во натпревар од шестото коло на групната фаза на Лига Европа. Домашниот состав славеше со убедливи 40:27 (22:11). Металург...

читај повеќе >

Составите на Чеховски Медведи и на Металург за денешната средба

06.02.2021

Станаа познати составите на Чеховски Медведи и на Металург за денешната средба од шестото коло на групната фаза во Лига Европа. Тренерот на рускиот шампион, Владимир...

читај повеќе >

Одложен е натпреварот меѓу Металург и Тулуз

05.02.2021

ЕХФ го одложи натпреварот од седмото коло на групната фаза на Лига Европа меѓу екипите на Металург и на Феникс Тулуз. Оваа средба требаше да се одигра на 9 февруари во...

читај повеќе >

Српски судии ќе ја водат утрешната средба меѓу Чеховски Медведи и Металург

05.02.2021

Утре ќе се одигра средбата од шестото коло на групната фаза на Лига Европа, меѓу екипите на Чеховски Медведи и на Металург. Овој натпревар ќе го судат српските судии Марко...

читај повеќе >

Металург отпатува за Русија

05.02.2021

Денеска, рано наутро, Металург отпатува за Русија, каде утре го очекува натпреварот од шестото коло на групната фаза на Лига Европа со рускиот шампион Чеховски Медведи....

читај повеќе >

Серафимов, Хорват и Рниќ ќе ја поддржат работата на продавачите на „Лице в лице“

02.02.2021

Нашите Мартин Серафимов, Момир Рниќ и Златко Хорват од утре, па сѐ до 7 февруари, ќе бидат дел од група ракометари од македонската Суперлига, како главен соиграч и поддршка во...

читај повеќе >

(Видео) На СП во Египет е избран Ол-стар тимот. Хансен е МВП

31.01.2021

По завршувањето на натпреварувачкиот дел, на СП во Египет е објавен и Ол-стар тимот. Во овој најдобар тим на првенството се најдоа дури тројца репрезентативци на Шведска, како...

читај повеќе >

Данска е старо-новиот шампион, Шпанците се трети

31.01.2021

Во Египет заврши 27-то Светско првенство во ракомет. Денеска се одиграни последните две средби - малото и големото финале. Во натпреварот за третото место видовме лесна и...

читај повеќе >

Блажевска: Да им се доделат посебни признанија на најзаслужните за македонскиот ракомет

31.01.2021

На крајот на Изборното Собрание, под точката разно, се огласи претседателката на Металург, Зорица Блажевска, која излезе со предлог да им се дадат посебни признанија на...

читај повеќе >