Архива

Избери месец и година:

Денешни резултати од кадетското СП во Скопје. Табели

07.08.2019

На кадетското СП, што се игра во Скопје, денеска се одигра комплетното второ коло во групите “Б“ и “Д“ и постигнати се следните резултати: Група “Б“: 07.08.19, 16.30 ч.:  Eгипет –...

читај повеќе >

Денешна програма на кадетското СП во Скопје

07.08.2019

Кадетското СП во Скопје продолжува со натпреварите во групите “Б“ и “Д“, додека репрезентациите што се дел од групите “А“ и “Ц“ денеска имаат слободен ден. . Денешен...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло на кадетското СП во Скопје

06.08.2019

Денеска во Скопје почна кадетското СП и одиграно е комплетното прво коло. За жал, денешниот ден ни донесе пораз на нашата репрезентација и тоа во една од тие средби кои пред...

читај повеќе >

Брестовац: Има денови кога не оди ништо

06.08.2019

Македонија одигра разочарувачко второ полувреме во кое загуби скоро добиена средба. Поразот од Аргентина е ладен туш за нашите репрезентативци, но и за селекторот Данило...

читај повеќе >

Пораз на Македонија на стартот на кадетскиот мундијал

06.08.2019

Македонија ја загуби првата средба од кадетското СП, што денеска почна во Скопје. На стартот загубивме од Аргентина, со резултат 20:23 (13:9). За жал, ова беше една од средбите од...

читај повеќе >

(Фото) Металург почна со тренинзите во Копаоник

06.08.2019

Металург пристигна во Копаоник (Србија) и се смести во убавиот хотел “Озон“. Нашите ракометари денеска го одржаа својот попладневен тренинг, а од утре стартуваат со по два...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург ги заврши подготовките во Скопје, утре патува за Копаоник

06.08.2019

Металург , со денешните два тренинга, ја заврши првата фаза од подготовките, што ги одработи во Скопје. Од утре екипата се сели во Копаоник (Србија), каде што од 6 до 12 август ќе...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург 2 ги почна подготовките

06.08.2019

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и Металург 2. Новиот тренер на Металург 2, Игор Котевски, и неговиот помошник, Миле Бочкаровски, за првиот тренинг на...

читај повеќе >

Фотогалерија: И кадетите на Металург ги почнаа подготовките за новата сезона

06.08.2019

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почнаа и нашите кадети. Предводени од Оливер Димитриоски, кадетите ќе се обидат во новата сезона да дојдат до шампионската...

читај повеќе >

Фотогалерија: Пионерите на Металург ги почнаа подготовките

06.08.2019

Најмладиот тим на Металург, нашите пионери, денеска ги почнаа своите подготовки. Екипата и оваа година ќе ја води младиот тренер Алексо Лембанов, кој денеска на располагање...

читај повеќе >