Архива

Избери месец и година:

КОМПЛЕТИРАНО Е 4.КОЛО ВО ЕХФ-КУПОТ

10.03.2013

Одиграно е четвртото коло во групната фаза на ЕХФ-купот. Постигнати се следните резултати: Група А: Ескилстуна Гулф – Натурхаус Ла Риоха  24:30 (10:11) Гепинген – Цимос...

читај повеќе >

МЛАДОСТА НА МЕТАЛУРГ 52 МИНУТИ ГО МАЧЕШЕ ЗАГРЕБ

09.03.2013

Металург го исполни своето ветување - не дигна бело знаме, без разлика на составот со кој настапи и во кој истакната улога одигра младиот Марко Нелоски (16). Цели 52 минути се...

читај повеќе >

ЖИВКО МУКАЕТОВ Е НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РФМ

09.03.2013

Живко Мукаетов, генерален директор и претседател на Управниот одбор на компанијата “Алколоид“, е новиот претседател на Ракометната федерација на Македонија (РФМ). „Во овој...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ

09.03.2013

Денеска се одигра натпревар од македонската младинска лига во кој младинската екипа на Металург загуби од екипата на Вардар ПРО, со резултат 19:25 (11:10). Видовме натпревар со две...

читај повеќе >

ПРЕД СРЕДБАТА СО ЗАГРЕБ

09.03.2013

За неполни пет часа ќе започне средбата од редовното коло на СЕХА-лигата, меѓу екипите на Загреб и на Металург. Да потсетиме, за да ја задржи свежината во екипата, тренерот...

читај повеќе >

ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ

08.03.2013

Ракометниот клуб Металург им го честита празникот “8 Март“ на ракометарките од сестринскиот ЖРК Металург. Ја користиме можноста да им го честитаме празникот и на сите наши...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО ЗАГРЕБ СО СВОЈОТ МЛАДИНСКИ СОСТАВ

07.03.2013

Пред десетина дена Металург побара од Загреб да се презакаже средбата од 16-то коло, која според распоредот треба да се игра в сабота. Како причини ги наведовме исклучително...

читај повеќе >