Архива

Избери месец и година:

МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ЛОВЌЕН

27.02.2013

Пред неколку минути заврши натпреварот во Цетиње, каде Металург ја совлада екипата на Ловќен, со резултат 24:22, полувреме 10:11. Освоивме важни бодови на жешкиот терен во Цетиње....

читај повеќе >

“БАУЕРФАЈНД“ СЕ ШИРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

27.02.2013

Нашиот партнер, реномираниот бренд “Бауерфајнд“ (“Bauerfeind“), кој во Македонија е присутен од 2002 година, се проширува со подружници низ целата земја. Првата од нив е веќе во...

читај повеќе >

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ИМАТЕЛИТЕ НА СЕЗОНСКИ БИЛЕТИ

26.02.2013

Почитувани, Поради големиот интерес за осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите и оправданата загриженост на сопствениците на сезонските влезници, ракометниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЕКСПРЕСНО НАЈДЕ ЛЕВО КРИЛО

26.02.2013

Повредата на Дејан Манасков навистина го погоди Металург. Еден од најперспективните млади европски ракометари е запрен токму во својата најдобра сезона, а неговите 42 гола,...

читај повеќе >

РЕАКЦИИ ВО МЕТАЛУРГ ПО ПОВОД ДЕНЕШНОТО ИЗВЛЕКУВАЊЕ

26.02.2013

Динамо Минск е нашиот осминафинален противник во Лигата на шампионите, екипа со која не врзуваат пријатни, но и непријатни моменти. Оваа година ги совладавме во финалето на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ИЗВЛЕЧЕ ДИНАМО МИНСК

26.02.2013

Пред неколку минути, во Виена, заврши извлекувањето на осминафиналните парови во Лигата на шампионите. Металург како противник го доби тимот на Динамо Минск, а средбите ќе се...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ТРГНУВА НА ПАТ

25.02.2013

Временскиот простор до осминафиналните натпревари Металург ќе го искористи за одигрување две гостински средби во СЕХА-лигата. В среда ѝ гостуваме на екипата на Ловќен, а...

читај повеќе >