Архива

Избери месец и година:

ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ

08.03.2013

Ракометниот клуб Металург им го честита празникот “8 Март“ на ракометарките од сестринскиот ЖРК Металург. Ја користиме можноста да им го честитаме празникот и на сите наши...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО ЗАГРЕБ СО СВОЈОТ МЛАДИНСКИ СОСТАВ

07.03.2013

Пред десетина дена Металург побара од Загреб да се презакаже средбата од 16-то коло, која според распоредот треба да се игра в сабота. Како причини ги наведовме исклучително...

читај повеќе >

СЕ НАЅИРААТ ПРОМЕНИ ВО ИГРАЧКИОТ КАДАР НА ЦИМОС КОПЕР

07.03.2013

Во Цимос Копер се наѕираат кадровски промени. Горазд Шкоф веќе потпиша за екипата на Нант, а најверојатно заминуваат и Милорад Кривокапиќ и Урош Бундало. Првиот ќе замине во...

читај повеќе >

ЕВРОПСКИТЕ ПРВЕНСТВА ЗА МАЖИ И ЗА ЖЕНИ ВО СРБИЈА ГИ СОБОРИЈА СИТЕ МЕДИУМСКИ РЕКОРДИ

07.03.2013

ЕХФ го потврди рекордното медиумско покривања на ЕП за мажи и за жени во Србија. Вкупниот број гледачи што ги следеа првенствата преку телевизиските приемници е 1,85...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ОСТВАРИ И СВОЈАТА ВТОРА ЦЕЛ – ПЛАСМАН ВО ЗАВРШНИЦАТА НА РЕГИОНАЛНОТО НАТПРЕВАРУВАЊЕ

06.03.2013

Металург ја оствари и својата втора цел, поставена во плановите во почетокот на сезоната. По пласманот во осминафиналето во Лигата на шампионите, обезбедено е и учеството во...

читај повеќе >

СО ПОБЕДАТА НАД БРЕСТ МЕШКОВ, МЕТАЛУРГ ГО ОСИГУРА УЧЕСТВОТО ВО ФАЈНАЛ-ФОРОТ НА СЕХА-ЛИГА

06.03.2013

Пред малку Металург го совлада одличниот тим на Брест Мешков со резултат 28:26, 16:12. Резултатот е идентичен со оној од загубениот напреварот во Брест, а видовме и одлично деби на...

читај повеќе >

УТРЕ МЕТАЛУРГ ИГРА СО БРЕСТ МЕШКОВ

05.03.2013

Утре Металург, по третпат оваа сезона, ќе се сретне со екипата на Брест Мешков. Овој натпревар е дел од 15. коло на Регионалната лига, а победата ни е потребна за и теоретски да...

читај повеќе >

АЛФРЕД ГИСЛАСОН Е ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР ТРЕНЕР ВО ГЕРМАНИЈА ЗА 2012 ГОДИНА

05.03.2013

Списанието “Хандбал“ за најдобар ракометен тренер во Германија го избра тренерот на Кил, Алфред Гисласон. Оваа награда Гисласон ја добива по четврти пат (2001, 2009, 2011 и 2012). Еве...

читај повеќе >