Архива

Избери месец и година:

УСПЕШНО Е ОПЕРИРАН ДЕЈАН МАНАСКОВ

05.03.2013

Денеска наутро, во Специјалната болница за ортопедија “Др Немец“ во Матули, во близина на Опатија (Хрватска), успешно е опериран Дејан Манасков. Извесно време Манасков ќе се...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ВО КУМАНОВО

05.03.2013

Младинците на Металург загубија на гостувањето во Куманово, со резултат 20:23 (9:7). Средбата помина во тешка и цврста борба во која посетителите видоа две различни...

читај повеќе >

ЦЕЉЕ П.Л. Е ОСВОЈУВАЧ НА КУПОТ НА СЛОВЕНИЈА

04.03.2013

Својата 16. титула во Купот на Словенија Цеље ја освои со победата над екипата на Горење, која ја совлада со резултат 28:24 (19:11). Победата е извојувана во одличното прво полувреме,...

читај повеќе >

ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА ОСМИНАФИНАЛНИОТ НАТПРЕВАР МЕТАЛУРГ – ДИНАМО МИНСК

04.03.2013

Ракометниот клуб Металург ја информира македонската јавност дека на ден 06.03.2013 година, среда, почнува продажбата на влезниците за натпреварот Металург - Динамо Минск, за сите...

читај повеќе >

АТМАН ГО НАПУШТА ДИНАМО МИНСК

04.03.2013

Павел Атман, еден од најдобрите ракометари на Динамо Минск, по завршувањето на сезоната ќе се пресели во екипата на Чеховски Медведи. Неговиот договор со Динамо истекува на 31...

читај повеќе >

ДИНАМО МИНСК ГО ПОВРАТИ ПРИМАТОТ ВО БЕЛОРУСКИОТ РАКОМЕТ

04.03.2013

Нашиот осминафинален противник во Лигата на шампионите, екипата на Динамо Минск, на гостински терен го совлада својот најголем ривал во првенството на Белорусија, тимот на...

читај повеќе >

ОД УТРЕ ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – БРЕСТ МЕШКОВ

03.03.2013

Натпреварот Металург – Брест Мешков се игра на 6 март во салата “Автокоманда“, а почетокот е закажан во 18 часот. Влезниците за овој натпревар чинат 50 денари и ќе се продаваат...

читај повеќе >

СВЕТСКАТА РАКОМЕТНА ФЕДЕРАЦИЈА ЌЕ ИМ ДЕЛИ ПАРИЧЕН НАДОМЕСТ НА ИГРАЧИТЕ УЧЕСНИЦИ НА СП 2013 И НА НИВНИТЕ КЛУБОВИ

03.03.2013

Светската ракометна федерација (ИХФ) ги објави износите што им следуваат на играчите кои настапија на СП 2013 во Шпанија, и на нивните клубови. При тоа надоместокот се однесува...

читај повеќе >

КИЕЛЦЕ И СЕ РЕВАНШИРА НА ЕКИПАТА НА ВИСЛА ПЛОЦК

02.03.2013

Во 18. коло на полската суперлига, екипата на Киелце убедливо го совлада тимот на Висла Плоцк, со резултат 29:22 (16:9). Со тоа, екипата на Киелце во полна мера му се реваншира на...

читај повеќе >

ЕХФ ЛАНСИРА НОВА МЕНАЏЕР-ИГРА БАЗИРАНА НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.03.2013

Почитувани фанови ! Групацијата ВЕЛУКС, главниот спонзор на европското клупско ракометно натпреварување, ја лансира првата интернационална менаџер-игра, која е базирана...

читај повеќе >