Архива

Избери месец и година:

МОЖНО ЛИ Е БАРСЕЛОНА ДА ЗАИГРА ВО СЕХА-ЛИГАТА ?

16.02.2013

Како првокласна сензација одекна изјавата на Анте Анчиќ, генералниот менаџер на екипата на Загреб, кој обелодени дека голем интерес за настап во СЕХА-лига покажа ......

читај повеќе >

РАСПОЛОЖЕНИОТ МЕТАЛУРГ ГО ДЕКЛАСИРА ТИМОТ НА САНКТ ПЕТЕРБУРГ

16.02.2013

По двата врзани порази од екипите на Брест Мешков и од Горење од Велење, многумина ги испратија нашите ракометарите со притаен страв од исходот од средбата против Санкт...

читај повеќе >

ПРОДАЖБАТА ПОЧНА – ИНТЕРЕСОТ ГОЛЕМ (ФОТО)

16.02.2013

Tочно во 12 часот почна продажбата на влезниците за натпреварот од 10. Коло на Лигата на шампионите, Металург – Силкеборг. Влезниците се продаваат на 20 локација од мрежата на...

читај повеќе >

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – СИЛКЕБОРГ

16.02.2013

Денеска, во 12 часот, почнува продажбата на влезниците за средбата од последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите, Металург - Силкеборг. Овој натпревар е и нашиот...

читај повеќе >

АМБАСАДОРОТ ИСАЈЛОВСКИ ГО ПРЕЧЕКА МЕТАЛУРГ ВО “ДОМОДЕДОВО“

15.02.2013

Нешто по 12 часот Металург слета на московскиот аеродром “Домодедово“, каде беше пречекан од нашиот амбасадор во Руската Федерација, Илија Исајловски. Во краткото дружење,...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ СТАНА ТАТКО. МАЛАТА ЈОВАНА Е НОВИОТ ФАН НА МЕТАЛУРГ. ФОТОГАЛЕРИЈА (Фото: Бансколиев)

14.02.2013

Огромна радост во семејството Миркуловски ! Филип и Благица добија прекрасна ќеркичка Јована. Породувањето е извршено во елитната приватна болница “Ре-Медика“, денеска...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЗАМИНУВА ВО ЧЕХОВ

14.02.2013

Рано наутро (4.30 часот) Металург заминува за Русија. Нашите ракометари ќе летат на релација Скопје – Виена – Москва, а од таму со автобус до градот Чехов, каде в сабота се игра...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НА ТРАДИЦИОНАЛНОТО ЗАКРОЈУВАЊЕ НА ЛОЗОВИТЕ НАСАДИ ВО ВИНАРИЈАТА СТОБИ.

14.02.2013

Лесна работа на лозарите и бериќетна година беа дел од желбите искажани на традиционалното закројување на лозовите насади на денот на Св. Трифун во Винарија...

читај повеќе >

СЛАТКА ОДМАЗДА НА НИКОЛА КАРАБАТИЌ

14.02.2013

Во 15.коло на француската суперлига се сретнаа екипите на Аикс и на Монпелје, сегашниот и поранешниот клуб на Никола Карабатиќ. Никој не се сомневаше во победата на Монпелје,...

читај повеќе >