Архива

Избери месец и година:

КАТАСТРОФА НА ВЕСПРЕМ. ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ЛШ

18.02.2013

По катастрофалниот пораз на Веспрем, Киелце остана единствената непоразена екипа во Лигата на шампионите. Кил покажа кој е шампион, катастрофално поразувајки го досега...

читај повеќе >

КАКО ДА КУПИТЕ ВЛЕЗНИЦА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ? ПОГЛЕДНЕТЕ ГО УПАТСТВОТО.

17.02.2013

Многумина наши фанови се интересираат за можноста да набават влезница од дома, преку интернет. Во обид да им ја олесниме работата, го даваме упатството во вид на слики. Прво...

читај повеќе >

ВТОРОТО МЕСТО ВО ГРУПАТА Ц ПОВТОРНО ЗАВИСИ САМО ОД НАС

17.02.2013

Пријатно изненади екипата на Силкеборг, која го совлада тимот на Горење, во последниот натпревар од деветтото коло. Особено што победничкит гол е постигнат буквално во...

читај повеќе >

ЕХФ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА ЗАГРЕБ

16.02.2013

Судот на ЕХФ ја одби жалбата на Загреб поднесена по натпреварот со Динамо Минск и ја регистрира  средбата со постигнатиот резултат. Загреб има право на апелација, која треба...

читај повеќе >

МОЖНО ЛИ Е БАРСЕЛОНА ДА ЗАИГРА ВО СЕХА-ЛИГАТА ?

16.02.2013

Како првокласна сензација одекна изјавата на Анте Анчиќ, генералниот менаџер на екипата на Загреб, кој обелодени дека голем интерес за настап во СЕХА-лига покажа ......

читај повеќе >

РАСПОЛОЖЕНИОТ МЕТАЛУРГ ГО ДЕКЛАСИРА ТИМОТ НА САНКТ ПЕТЕРБУРГ

16.02.2013

По двата врзани порази од екипите на Брест Мешков и од Горење од Велење, многумина ги испратија нашите ракометарите со притаен страв од исходот од средбата против Санкт...

читај повеќе >

ПРОДАЖБАТА ПОЧНА – ИНТЕРЕСОТ ГОЛЕМ (ФОТО)

16.02.2013

Tочно во 12 часот почна продажбата на влезниците за натпреварот од 10. Коло на Лигата на шампионите, Металург – Силкеборг. Влезниците се продаваат на 20 локација од мрежата на...

читај повеќе >

ДЕНЕСКА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – СИЛКЕБОРГ

16.02.2013

Денеска, во 12 часот, почнува продажбата на влезниците за средбата од последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите, Металург - Силкеборг. Овој натпревар е и нашиот...

читај повеќе >

АМБАСАДОРОТ ИСАЈЛОВСКИ ГО ПРЕЧЕКА МЕТАЛУРГ ВО “ДОМОДЕДОВО“

15.02.2013

Нешто по 12 часот Металург слета на московскиот аеродром “Домодедово“, каде беше пречекан од нашиот амбасадор во Руската Федерација, Илија Исајловски. Во краткото дружење,...

читај повеќе >