Архива

Избери месец и година:

КАКО ИЗГЛЕДААТ ЗЛАТНИТЕ МЕДАЛИ НА СП 2013

27.01.2013

За оние љубопитните, најдовме фотографија на која што е прикажан изгледот на златните медали на СП 2013...

читај повеќе >

ДАНСКА ЛЕКЦИЈА ЗА ХРВАТСКА.

25.01.2013

Данска и одржа вистинска ракометна лекција на фаворизираните Хрвати, кои одиграа еден од своите најлоши натпревари. Дводневната еуфорија, по победата над Франција, заврши со...

читај повеќе >

ЕХФ НЕ МУ ПРОСТИ НА ВЕСЕЛИН ВУЈОВИЌ

25.01.2013

Тренерот на Вардар Про, Веселин Вујовиќ е казнет од дисциплинската комисија на ЕХФ со парична казна од  4.000 евра и суспензија од два натпревари за црвениот картон што го доби...

читај повеќе >

ХРВАТСКА ГО ИГРА СВОЕТО 15-ТО ПОЛУФИНАЛЕ

25.01.2013

Хрватска е светска ракометна велесила, а својата постојаност ја потврдува со константното учество во завршниците на сите големи натпреварувања: ЕП, СП и ОИ. Денешното...

читај повеќе >

МОНПЕЛЈЕ Е НЕЗАДОВОЛЕН ОД МАМЕЛУНД, КОЈ СЕ ВРАЌА ВО ХАСЛУМ

24.01.2013

По половина сезона помината во Монпелје, Ерленд Мамелунд го напушта клубот. Челниците на францускиот шампион се незадоволни од ефектот на норвешкиот интернационалец, кој...

читај повеќе >

ЕВЕ НА КОЈ НАЧИН Е ОПРЕДЕЛЕН ПЛАСМАНОТ ОД 9 ДО 24 МЕСТО. МАКЕДОНИЈА Е 14-ТА

24.01.2013

Определен е пласманот на селекциите од 9 до 24 место. Македонија е 14-та. Еве на кој начин се одреди пласманот на секоја селекција. За пласман од 9 до 16. место решава: а) Број на...

читај повеќе >

СИЛКЕБОРГ СЕ ОСЛОБОДИ ОД СИМОН КРИСТИАНСЕН, А ГО ПОТПИША МАДС КРИСТИЈАНСЕН

23.01.2013

Силкеборг по завршувањето на сезоната ќе се збогува со десниот бек Симон Кристиансен (28), кој најде место во екипата на Сондерјиске, осмата екипа во првенството на Данска....

читај повеќе >

ХРВАТСКА И ДАНСКА СЕ ВТОРАТА ПОЛУФИНАЛНА ДВОЈКА. ФРАНЦИЈА БЕЗ МЕДАЛ.

23.01.2013

Хрватска вечерва му одржа вистинска ракометна лекција на, сега веќе поранешниот, светски шампион, селекцијата на Франција. Во текот на целата средба хрватските ракометари ги...

читај повеќе >

ШПАНИЈА И СЛОВЕНИЈА ЈА ФОРМИРАА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ДВОЈКА

23.01.2013

Завршија првите две четврт-финални средби и ја добивме првата полуфинална двојка. Русија, во израмнет натпревар, загуби од одличната Словенија, со резултат 27:28. Се водеше...

читај повеќе >

ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ТВРДАТ:ФРАНЦИЈА, ШПАНИЈА И ДАНСКА ОДАТ ПОНАТАМУ

23.01.2013

Обложувалниците се секогаш квалитетен репер според кој може да се предвиде исходот од некоја средба. Секако дека не се непогрешни, но репер се. Интересно, ама на Германија...

читај повеќе >