Архива

Избери месец и година:

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ: ЗА БОИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЌЕ СЕ БОРИМЕ КАКО ЛАВОВИ

06.02.2013

Ренато Вугринец е еден од двајцата Словенци во екипата на Металург. Во пресрет на битката за второто место во групата Ц, љубезно ни одговори на неколку прашања. Во Крањска...

читај повеќе >

СТИГНАА ПРВИТЕ КАЗНИ ЗА КАРАБАТИЌ И ДРУШТВОТО.

06.02.2013

Никола Карабатиќ, неговиот брат Лука и уште петмина ракометари добија забрана за настап на шест натпревари поради обложување. Дисциплинска комисија на  француската...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ВРЕДНО СЕ ПОДГОТВУВА ВО КРАЊСКА ГОРА (ФОТО)

06.02.2013

Ракометарите на Металург од вчера се во Крањска Гора. Сместени се во хотелот “Гранд Присаник“, на две минути од салата за тренинг. По долгиот и заморен пат од Брест, кај...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ Е НА ПАТ ЗА КРАЊСКА ГОРА

04.02.2013

Отежнатите врски од Брест се причина што ракометарите на Металург целиот денешен ден го поминаа во пат. Најпрво поминаа седум часа во автобус возејки се до Минск, а потоа...

читај повеќе >

БОРУТ МАЦКОВШЕК Е ПРЕД ВРАТИТЕ НА ФЛЕНСБУРГ

04.02.2013

Еден од најталентираните млади играчи во Европа, левиот бек на Цеље ПЛ  Борут Maцковшек (20), е блиску до потпишување на договор со германскиот клуб Фленсбург. Словенечкиот ас,...

читај повеќе >

РАЈКО ПРОДАНОВИЌ ПОТПИША ЗА ВЕСПРЕМ

04.02.2013

Десното крило на Пик Сегед, Рајко Продановиќ (27), потпиша двегодишен договор со екипата на Веспрем, чии бои ќе ги брани од идната сезона. Продановиќ е поранешен ракометар на...

читај повеќе >

МИТЕ СТОИЛОВ ИЗВРШИ ОПЕРАЦИЈА НА КОЛЕНОТО

04.02.2013

Десниот бек на Металург Мите Стоилов во петокот навечер изврши успешна операција на десното колено. Операцијата е извршена во Загреб кај д-р Саша Јанковиќ, кој е доктор на...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ГО РЕДИЗАЈНИРА КЛУПСКИОТ САЈТ

04.02.2013

РК Металург од денеска е со новиот изглед на својот официјален веб-сајт. РК Металург го сфаќа значењето на сопственото медиумско претставување и сликата што за себе ја...

читај повеќе >

НИКОЛА КАРАБАТИЌ ВО ПАЈС Д’АИКС

04.02.2013

Никола Карабатиќ до крајот на тековната сезона ќе ги брани боите на екипата на Пајс д’Аикс, претпоследна екипа во првенството на Франција. Никола му се приклучи на својот...

читај повеќе >

ВТОР ПОРАЗ НА АТЛЕТИКО МАДРИД. ТИТУЛАТА СЕ ПОДАЛЕКУ.

04.02.2013

Екипата на Кире Лазаров, Атлетико Мадрид, го доживеа својот втор сезонски пораз.  За големото изненадување се погрижи екипата на Натурхаус Ла Риоха, која го совлада Атлетико...

читај повеќе >