Архива

Избери месец и година:

ПОЗНАТИ СЕ СИТЕ ТРЕТОПЛАСИРАНИ ЕКИПИ ВО ГРУПИТЕ А, Б И Д

21.02.2013

Денеска се одиграни три средби од последното, десето, коло во групната фаза на Лигата на шампионите. По тие натпревари, познати се сите третопласирани екипи во групите А, Б и Д,...

читај повеќе >

“ВИНДИЈА“ Е НОВИОТ ПАРТНЕР НА МЕТАЛУРГ

21.02.2013

На денешната прес-конференција беше промовиран и новиот партнер на Металург. Имено, Металург договори соработка со реномираната хрватска компанија “Виндија“ од Вараждин,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

21.02.2013

Во конгресната сала на СЦ “Борис Трајковски“ денеска се одржа прес-конференција на Металург, по повод претстојниот натпревар од последното коло на групната фаза на Лигата...

читај повеќе >

СЛОГА КАКО СПАРИНГ- ПАРТНЕР ПРЕД МЕЧОТ СО СИЛКЕБОРГ

20.02.2013

Иако настапи без половина од првата постава (Станиќ, Вугринец, Миркуловски и Димовски), Металург денеска одигра рутински натпревар против екипата на Слога од Добој,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.02.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 21.02.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот со Силкеборг Бјерингбро (Данска), во...

читај повеќе >

НОВИ ПРИЗНАНИЈА ЗА ЕКИПИТЕ НА МЕТАЛУРГ

18.02.2013

Ракометарот на македонската репрезентација и член на РК Металург, Наумче Мојсовски, го доби признанието најдобар спортист на Македонија за 2012 година во организација на...

читај повеќе >

КАТАСТРОФА НА ВЕСПРЕМ. ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ЛШ

18.02.2013

По катастрофалниот пораз на Веспрем, Киелце остана единствената непоразена екипа во Лигата на шампионите. Кил покажа кој е шампион, катастрофално поразувајки го досега...

читај повеќе >

КАКО ДА КУПИТЕ ВЛЕЗНИЦА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ? ПОГЛЕДНЕТЕ ГО УПАТСТВОТО.

17.02.2013

Многумина наши фанови се интересираат за можноста да набават влезница од дома, преку интернет. Во обид да им ја олесниме работата, го даваме упатството во вид на слики. Прво...

читај повеќе >

ВТОРОТО МЕСТО ВО ГРУПАТА Ц ПОВТОРНО ЗАВИСИ САМО ОД НАС

17.02.2013

Пријатно изненади екипата на Силкеборг, која го совлада тимот на Горење, во последниот натпревар од деветтото коло. Особено што победничкит гол е постигнат буквално во...

читај повеќе >