Архива

Избери месец и година:

МЕТАЛУРГ ПОЛЕСНО ОД ОЧЕКУВАНОТО ДОЈДЕ ДО ПОБЕДА

16.02.2012

Вечерва, Металург дојде до победа против екипата на Металопластика. Се играше во преполната спортската сала во Рума, пред повеќе од 1500 гледачи. Металург до победа дојде...

читај повеќе >

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ЛИГА НА ШАМПИОНИ

16.02.2012

Одиграни се две средби од 9-тото коло во нашата група. И двата резултати не му одговараат на нашиот тим. Особено е изненадувачки нерешениот резултат на екипата на Цимос Копер...

читај повеќе >

ПРОДОЛЖУВА ХУМАНИТАРНАТА АКЦИЈА НА МЕТАЛУРГ

16.02.2012

Металург продолжува со својата хуманитарна програма, во рамките на која ги донира парите од продажбата на влезници од натпреварите во СЕХА лига, натпревари кои ги игра во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРИСТИГНА И СЕ СМЕСТИ ВО РУМА

16.02.2012

Со утринскиот лет Скопје - Белград, Металург допатува прво во Белград а потоа со автобус стигна и во Рума, мало гратче на 55 км од Белград, место каде ќе се одигра натпреварот со...

читај повеќе >

НАУТРО МЕТАЛУРГ ЛЕТА ЗА БЕЛГРАД

15.02.2012

Со летот Скопје - Белград, во 06.00 часот, утре Металург ќе лета за Белград. Од таму со автобус екипата ќе се префрли во Рума, гратче расположено во подножјето на Фрушка Гора, на...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ СЕПАК ЌЕ ПАУЗИРА СО ВИСЛА

15.02.2012

Стигна одлуката на ЕХФ во врска со Филип Миркуловски. Тричлена комисија составена од претседателот Моше Херман (Израел), Хенк Ленартс (Холандија) и Виктор Конопљастиј...

читај повеќе >

ВИСТИНСКО “СТАМПЕДО“ ПО КАРТИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ХАМБУРГ

15.02.2012

Во повеќе наврати информиравме за текот на продажбата на картите за натпреварот со екипата на Хамбург. Тоа го правевме со цел да дадеме реална и транспарентна слика за...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СО 14 РАКОМЕТАРИ НА ЛИСТАТА НА СТРЕЛЦИ ВО Л.Ш.

15.02.2012

Вкупно 341 ракометар, од 24 екипи, е запишан во листата на стрелци во Лига на шампиони. Меѓу нив се и 14-сет ракометари на Металург. Најдобар меѓу нив секако е Наумче Мојсовски кој...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ ПОМИНА СО ОПОМЕНА

14.02.2012

Металург, во своето отворено писмо до СЕХА лига, меѓу другото протестираше поради црвениот картон на Филип Миркуловски. Иако црвениот картон значи суспензија од еден...

читај повеќе >