Архива

Избери месец и година:

МИТЕ СТОИЛОВ ИЗВРШИ ОПЕРАЦИЈА НА КОЛЕНОТО

04.02.2013

Десниот бек на Металург Мите Стоилов во петокот навечер изврши успешна операција на десното колено. Операцијата е извршена во Загреб кај д-р Саша Јанковиќ, кој е доктор на...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ГО РЕДИЗАЈНИРА КЛУПСКИОТ САЈТ

04.02.2013

РК Металург од денеска е со новиот изглед на својот официјален веб-сајт. РК Металург го сфаќа значењето на сопственото медиумско претставување и сликата што за себе ја...

читај повеќе >

НИКОЛА КАРАБАТИЌ ВО ПАЈС Д’АИКС

04.02.2013

Никола Карабатиќ до крајот на тековната сезона ќе ги брани боите на екипата на Пајс д’Аикс, претпоследна екипа во првенството на Франција. Никола му се приклучи на својот...

читај повеќе >

ВТОР ПОРАЗ НА АТЛЕТИКО МАДРИД. ТИТУЛАТА СЕ ПОДАЛЕКУ.

04.02.2013

Екипата на Кире Лазаров, Атлетико Мадрид, го доживеа својот втор сезонски пораз.  За големото изненадување се погрижи екипата на Натурхаус Ла Риоха, која го совлада Атлетико...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ВО БРЕСТ

03.02.2013

Металург го доживеа својот прв пораз во 2013 година. Загубивме на гостувањето кај екипата на Брест Мешков, со резултат 26:28 (14:15). Денешната средба со силната екипа на Брест...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЗАМИНУВА ЗА БРЕСТ

31.01.2013

Утре наутро, со истиот авион со кој патуваат и девојките од ЖРК Металург, Металург заминува за Брест, каде што в недела игра натпревар од распоредот на СЕХА-лига, против...

читај повеќе >

ГОТОВО Е, НИКОЛА КАРАБАТИЌ ЗАМИНА ОД МОНПЕЛЈЕ

31.01.2013

Никола Карабатиќ замина од Монпелје. Раскинат е неговиот договор кој важеше до 2016 година, а Никола ќе може сам да си бара нов ангажман. Најблиску е до боите на Паис де Аикс,...

читај повеќе >

KIELCE LEFT WITHOUT THREE CROATIANS. METALURG MAY SUFFER CONCEQUENCES

30.01.2013

Polk member of the Champion League, Kielce team lost three Croatians, part of its basic. Manuel Strlek and Ivan Cupic were injured during the World Championship 2013 and Denis Buntic was previous injured, before the mundial. Strlek, as all know, got palm fracture during the match against Spain and Ivan Cupic was...

читај повеќе >

ПРОГЛАСЕНИ СЕ НАЈДОБРИТЕ СПОРТИСТИ ЗА 2012 ГОДИНА

28.01.2013

Сојузот на спортски федерации на Македонија (ССФМ)и Агенцијата за млади и спорт (АМС) ги прогласија најдобрите спортисти за 2012 година. Нашиот ракометар Наумче Мојсовски во...

читај повеќе >