Архива

Избери месец и година:

МЕТАЛУРГ УТРЕ ЗАМИНУВА ЗА БРЕСТ

31.01.2013

Утре наутро, со истиот авион со кој патуваат и девојките од ЖРК Металург, Металург заминува за Брест, каде што в недела игра натпревар од распоредот на СЕХА-лига, против...

читај повеќе >

ГОТОВО Е, НИКОЛА КАРАБАТИЌ ЗАМИНА ОД МОНПЕЛЈЕ

31.01.2013

Никола Карабатиќ замина од Монпелје. Раскинат е неговиот договор кој важеше до 2016 година, а Никола ќе може сам да си бара нов ангажман. Најблиску е до боите на Паис де Аикс,...

читај повеќе >

KIELCE LEFT WITHOUT THREE CROATIANS. METALURG MAY SUFFER CONCEQUENCES

30.01.2013

Polk member of the Champion League, Kielce team lost three Croatians, part of its basic. Manuel Strlek and Ivan Cupic were injured during the World Championship 2013 and Denis Buntic was previous injured, before the mundial. Strlek, as all know, got palm fracture during the match against Spain and Ivan Cupic was...

читај повеќе >

ПРОГЛАСЕНИ СЕ НАЈДОБРИТЕ СПОРТИСТИ ЗА 2012 ГОДИНА

28.01.2013

Сојузот на спортски федерации на Македонија (ССФМ)и Агенцијата за млади и спорт (АМС) ги прогласија најдобрите спортисти за 2012 година. Нашиот ракометар Наумче Мојсовски во...

читај повеќе >

ПРИМОЖ ПРОШТ НОВ ЧЛЕН НА ЕКИПАТА НА ГЕПИНГЕН

28.01.2013

Репрезентативниот голман на Словенија, Примож Прошт, е нов член на екипата на Гепинген во која настапува и поранешниот ракометар на Металург, Жарко Марковиќ. Прошт (30), по...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ Е ВТОР ПО ОДБРАНЕТИ ПЕНАЛИ

27.01.2013

Голманот на Металург, Дарко Станиќ, немаше многу можности да го покаже својот талент на СП 2013. Неговата репрезентација одигра лошо во најважните натпревари, а Дарко го мачеше...

читај повеќе >

ЗОШТО ЛАНДИН ДА Е ПОДОБАР ОД АЛИЛОВИЌ ?

27.01.2013

Изборите на најдобрите ракометари често ги следат контраверзи и тие често не се ниту правилни ниту чесни. На пример, Никлас Ландин е одличен голман, но Мирко Алиловиќ покажа...

читај повеќе >

КОНЕЧЕН ПЛАСМАН НА РЕПРЕЗЕНТАЦИИТЕ НА СП 2013

27.01.2013

Одреден е и конечниот пласман на 24-те репрезентации, што учествуваа на СП 2013 во...

читај повеќе >

КОНЕЧНА ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ НА СП 2013

27.01.2013

Конечната листа на стрелците на СП 2013 изгледа вака: Место Име Селекција Голови Шутеви % Натпревари 1 Aндерс Егерт Данска 52 60 86% 8 2 Иван...

читај повеќе >