Архива

Избери месец и година:

СИЛКЕБОРГ СЕ ОСЛОБОДИ ОД СИМОН КРИСТИАНСЕН, А ГО ПОТПИША МАДС КРИСТИЈАНСЕН

23.01.2013

Силкеборг по завршувањето на сезоната ќе се збогува со десниот бек Симон Кристиансен (28), кој најде место во екипата на Сондерјиске, осмата екипа во првенството на Данска....

читај повеќе >

ХРВАТСКА И ДАНСКА СЕ ВТОРАТА ПОЛУФИНАЛНА ДВОЈКА. ФРАНЦИЈА БЕЗ МЕДАЛ.

23.01.2013

Хрватска вечерва му одржа вистинска ракометна лекција на, сега веќе поранешниот, светски шампион, селекцијата на Франција. Во текот на целата средба хрватските ракометари ги...

читај повеќе >

ШПАНИЈА И СЛОВЕНИЈА ЈА ФОРМИРАА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ДВОЈКА

23.01.2013

Завршија првите две четврт-финални средби и ја добивме првата полуфинална двојка. Русија, во израмнет натпревар, загуби од одличната Словенија, со резултат 27:28. Се водеше...

читај повеќе >

ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ТВРДАТ:ФРАНЦИЈА, ШПАНИЈА И ДАНСКА ОДАТ ПОНАТАМУ

23.01.2013

Обложувалниците се секогаш квалитетен репер според кој може да се предвиде исходот од некоја средба. Секако дека не се непогрешни, но репер се. Интересно, ама на Германија...

читај повеќе >

КАРАБАТИЌ ФАТЕН ВО ЛАГА

23.01.2013

Продолжува судската голгота на Никола Карабатиќ. Само два дена по завршувањето на СП, Никола Карабатиќ ќе мора да је појави пред суд, каде ќе продолжи постапката против него....

читај повеќе >

ШТО СТОИ ВО ОСТАВКАТА НА ШУНДОВСКИ

23.01.2013

Селекторот Шундовски својата оставка ја испрати по мејл, чија содржина е ледна: “Поднесувам неотповиклива оставка на селекторската функција на ракометната репрезентација...

читај повеќе >

СЛОВЕНИЈА ОСЛАБНАТА. ДРАГАН ГАЈИЌ ЌЕ ГО ПРОПУШТИ ОСТАТОКОТ ОД ПРВЕНСТВОТО

23.01.2013

Драган Гајиќ, одличното десно крило на Словенија и на Монпелје, го заврши своето учество на СП, откако му пукна мускулот на десната нога, на натпреварот против Египет. Во...

читај повеќе >

ЛИСТА НА НАЈДОБРИ ГОЛМАНИ. УНГАРЕЦОТ ТАТАИ ИЗБИ НА ЧЕЛО

23.01.2013

Ви ја претставуваме и најновата листа на најдобрите голмани на СП. На чело изби Петер Татаи од репрезентацијата на Унгарија. Најдобри...

читај повеќе >

ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ. ЛАЗАРОВ ОТПАДНА ОД БОРБАТА ЗА НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ НА СП.

22.01.2013

По вчерашните и денешните натпревари, ја имаме и најновата листа на најдобрите стрелци на СП. Кире Лазаров дефинитивно ја загуби битката за титулата најдобар стрелец на...

читај повеќе >

ЦРНА ГОРА ЗАГУБИ ОД ЈУЖНА КОРЕЈА И ГО ОСВОИ 22 МЕСТО

22.01.2013

Црна Гора го загуби натпреварот за 21 место. Подобри од нив беа ракометарите на Јужна Кореја, кои победија со резултат 27:30. Црна Гора го заврши СП со шест порази и една победа и...

читај повеќе >