Архива

Избери месец и година:

ДАРКО СТАНИЌ: НЕ САКАМ ДА БРАНАМ ЗА ЛОША ЕКИПА

20.01.2013

Дарко Станиќ, видно разочаран по поразот од Словенија, изјави дека не сака да брани за екипа која што “нема основа“ да постигне резултат на големо натпреварување и дека СП во...

читај повеќе >

ШПАНЦИТЕ ПОЧНАА ДА ПРИЗНАВААТ. МАРКА: “ПОРАЗ КОЈ И НЕ Е ТОЛКУ ЛОШ“. АС: “СЛАДОК ПОРАЗ ОД ХРВАТСКА“

20.01.2013

Шпанците почнаа да признаваат дека има нешто матно во нивниот пораз од Хрватска. Тоа се гледа од насловите на реномираните “Марка“ и “Ас“. “Пораз кој и не е толку лош“ е...

читај повеќе >

ЕФЕКТОТ НА БАЛКАНСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ ВО ГРУПНАТА ФАЗА

20.01.2013

Како ретко досега, на СП 2013 во Шпанија учествуваат дури пет репрезентации на држави од просторот на поранешната заедничка држава Југославија. Тука се Македонија, Србија,...

читај повеќе >

НЕКОИ ХРВАТСКИ МЕДИУМИ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ШПАНИЈА ЈА НАМЕСТИ ХРВАТСКА.

20.01.2013

Славко Голужа го одржа дадениот збор и одигра натпревар без калкулации. Хрватите ја совладаа Шпанија и го одбраа потешкиот пат до светското злато, до кое ќе мораат да стигнат...

читај повеќе >

МАНУЕЛ ШТРЛЕК ЈА СКРШИ ДЛАНКАТА

20.01.2013

Хрватската репрезентација и тимот на Киелце останаа без Мануел Штрлек кој што на натпреварот против Шпанија ја скрши метакарпалната коска. До крајот на СП 2013, Хрватска може...

читај повеќе >

ЛИСТА НА НАЈДОБРИТЕ ГОЛМАНИ ПО ГРУПНАТА ФАЗА

20.01.2013

Определена е и листата на најдобрите голмани по групната фаза на СП. Забелешка: листата е формирана во однос на процентот на одбранети удари, а не според вкупниот број на...

читај повеќе >

ЛИСТА НА НАЈДОБРИТЕ СТРЕЛЦИ ВО ГРУПНАТА ФАЗА

20.01.2013

Ја добивме и листата на стрелците на крајот на групната фаза на СП 2013. Кире Лазаров го зазема третото место со 36 постигнати голови, еден помалку од Исланѓанецот Гудјон Валур...

читај повеќе >

КАКО ЌЕ ОДАТ ВКРСТУВАЊАТА ДО КРАЈОТ НА СП 2013

19.01.2013

Групната фаза е зад нас. Од утре 16 репрезентации ќе ги почнат нокаут-натпреварите. Нашата репрезентација веќе денес го игра својот натпревар со Германија (15.45 часот - Сител)....

читај повеќе >

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ. ТАБЕЛИ. ОСМИНАФИНАЛНИ ДВОЈКИ ОД ГРУПИТЕ Ц И Д.

19.01.2013

Денеска се одиграни последните шест средби во групната фаза на СП 2013. Хрватска повторно беше подобра од Шпанија, Србија повторно без доволна концентрација и нејзин нов пораз,...

читај повеќе >

СРБИЈА НЕ ИЗДРЖА. ИГРАШЕ И ПОВРЕДЕНИОТ СТАНИЌ.

19.01.2013

Србија повторно не издржа до крајот и повторно загуби безмалку добиен натпревар. Ако во првиот дел Словенците беа подобри и го диктираа темпото, а го контролираа и...

читај повеќе >