Архива

Избери месец и година:

ЛИСТА НА НАЈДОБРИТЕ ГОЛМАНИ ПО ГРУПНАТА ФАЗА

20.01.2013

Определена е и листата на најдобрите голмани по групната фаза на СП. Забелешка: листата е формирана во однос на процентот на одбранети удари, а не според вкупниот број на...

читај повеќе >

ЛИСТА НА НАЈДОБРИТЕ СТРЕЛЦИ ВО ГРУПНАТА ФАЗА

20.01.2013

Ја добивме и листата на стрелците на крајот на групната фаза на СП 2013. Кире Лазаров го зазема третото место со 36 постигнати голови, еден помалку од Исланѓанецот Гудјон Валур...

читај повеќе >

КАКО ЌЕ ОДАТ ВКРСТУВАЊАТА ДО КРАЈОТ НА СП 2013

19.01.2013

Групната фаза е зад нас. Од утре 16 репрезентации ќе ги почнат нокаут-натпреварите. Нашата репрезентација веќе денес го игра својот натпревар со Германија (15.45 часот - Сител)....

читај повеќе >

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ. ТАБЕЛИ. ОСМИНАФИНАЛНИ ДВОЈКИ ОД ГРУПИТЕ Ц И Д.

19.01.2013

Денеска се одиграни последните шест средби во групната фаза на СП 2013. Хрватска повторно беше подобра од Шпанија, Србија повторно без доволна концентрација и нејзин нов пораз,...

читај повеќе >

СРБИЈА НЕ ИЗДРЖА. ИГРАШЕ И ПОВРЕДЕНИОТ СТАНИЌ.

19.01.2013

Србија повторно не издржа до крајот и повторно загуби безмалку добиен натпревар. Ако во првиот дел Словенците беа подобри и го диктираа темпото, а го контролираа и...

читај повеќе >

ХРВАТСКА НЕ КАЛКУЛИРАШЕ И ЗАСЛУЖЕНО ЈА СОВЛАДА ШПАНИЈА

19.01.2013

Селекторот на хрватската репрезентација, Славко Голужа, го одржа дадениот збор дека нема да калкулира со резултатот на средбата против Шпанија. Хрватска и Шпанија одиграа...

читај повеќе >

ИХФ СЕ ИЗВИНИ ПОРАДИ ЛОШО ОРГАНИЗИРАНИОТ ТРАНСПОРТ

19.01.2013

Денешната тортура на која беа изложени репрезентативците на Македонија при трансферот од Севилја до Барселона може да има своја рефлексија врз нашата игра на утрешната...

читај повеќе >

АЦО ЈОНОВСКИ: ДОБРАТА ОДБРАНА ГО ДОБИВА НАТПРЕВАРОТ

19.01.2013

Аце Јоновски е специјалист за одбрана. Тој е вистински бедем пред голот на македонската репрезентација и на Металург. Особено добро Јоновски игра на ова СП. Заморот, по...

читај повеќе >

АКО ХРВАТСКА НЕ КАЛКУЛИРА, ТАА ЌЕ ГО ИМА НАЈТЕШКИОТ ПАТ ДО СВЕТСКАТА ТИТУЛА

19.01.2013

Хрватскиот селектор Голужа тврди дека хрватската репрезентација нема да калкулира на денешниот натпревар против Шпанија и дека ќе оди на победа, што во четвртфинале ќе ја...

читај повеќе >

ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ. КОНЕЧНИ ТАБЕЛИ. ОСМИНАФИНАЛНИ ДВОЈКИ ОД ГРУПИТЕ А И Б

19.01.2013

Денеска се одиграни шест средби од последното, петто, коло во групите А и Б. Германија изненади со победата над Франција, Македонија ја одбра Германија, Исланд се покаја што го...

читај повеќе >