Архива

Избери месец и година:

ПОЧНА МЛАДИНСКОТО ПРВЕНСТВО. ПРВА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ

05.10.2012

Младинската екипа на Металург стартуваше со натпреварувањето во Семос младинската лига, група 1 (Исток). Вечерва е совладана екипата на Куманово, со резултат 19:17 (6:6). Тежок и...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НИ Е ПОТРЕБНА, ГОРЕЊЕ МОРА ДА ПАДНЕ.

05.10.2012

Утрешната средба против екипата на Горење е централен спортски настан во нашата земја. Ни доаѓа противник што нема атрактивно име како Барселона, Атлетико Мадрид, Кил или...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА МЕТАЛУРГ

04.10.2012

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од второто коло во Лигата на шампионите, против словенечката екипа Горење од Велење. На присутните...

читај повеќе >

И ТОА СЕ СЛУЧИ, МЕТАЛУРГ Е ПОРАЗЕН ВО “АВТОКОМАНДА“

03.10.2012

По точно 585 дена, Металург доживеа пораз во својата сала. Последен пат тоа се случи на 26.2.2011 г. кога, во рамките на ЕХФ-купот нѐ совлада екипата на Гепинген, со резултат...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: НАТПРЕВАРОТ ГО ДОБИВМЕ СО НАШИОТ НАПАД

01.10.2012

Претседателот на Металург, Ристо Чокрев, не штедеше пофалби за играта и за залагањето на неговите ракометари. “Одигравме одличен натпревар, во кој совладавме мошне силен...

читај повеќе >

ШАМБЕРИ МОРАШЕ ДА КАПИТУЛИРА

30.09.2012

Е ова е новиот Металург! Никогаш не сме биле посилни. Овој Металург плени со својата зрела и мудра игра. Видовме со каква леснотија падна еден Шамбери, среде Франција, пред 4.000...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРЕД НОВО ИСКУШЕНИЕ

30.09.2012

Денеска, Металург ја игра првата средба во новата сезона во Лигата на шампионите. Третпат во своите четири сезони во Лигата на шампионите стартуваме со гостински натпревар....

читај повеќе >

ПЕЛИСТЕР ЗАМИНА СО ТРИ БОДА ОД “АВТОКОМАНДА“

29.09.2012

Искусната екипа на Пелистер 08 извојува значајна победа во мечот против младите ракометари на Металург Јуниор. Победата е изразена со 9 гола разлика, што е највисок пораз на...

читај повеќе >