Архива

Избери месец и година:

ГЕРМАНИЈА ЈА ПОБЕДИ ФРАНЦИЈА И ГИ НАРУШИ СИТЕ СМЕТКИ

18.01.2013

Германија ја совлада Франција и ги наруши сите калкулации што деновиве ги прават македонските ракометни фанови и стручниот штаб на нашата селекција. Во драматичен и...

читај повеќе >

НЕПРИЈАТНА ВЕСТ ОД САРАГОЗА: ДАРКО СТАНИЌ ОБНОВИ СТАРА ПОВРЕДА

18.01.2013

Од Сарагоса дојде лоша вест, се повреди Дарко Станиќ. Се работи за негова стара повреда на ’рбетот, која досега не му создаваше проблеми, но која по натпреварот со Полска...

читај повеќе >

ОД СТРУЧЕН АГОЛ: ПОБЕДА НАД ДАНСКА САМО АКО СИТЕ ЛИНИИ ПРОФУНКЦИОНИРААТ ЗАЕДНО

18.01.2013

Го­ран Ѓор­го­но­ски Ма­ке­до­ни­ја се до­ве­де во си­ту­а­ци­ја сво­ја­та шан­са за плас­ман на тре­та­та по­зи­ци­ја во гру­па­та Б да ја ба­ра во меч со европ­ски­от...

читај повеќе >

МАНАСКОВ И ПАЛМАРСОН СЕ НАЈДОБРИ ОД СЕДУММИНАТА МЛАДИ ТАЛЕНТИ КОИ ГИ ПРЕПОРАЧА ХРВАТСКИОТ “ИНДЕКС“

18.01.2013

Ако се сеќавате, хрватскиот “Индекс“, пред почетокот на првенството, одбра седум млади ракометари кои треба да остават печат на СП 2013. Тоа се: Филип Ивиќ (Хрват, голман -...

читај повеќе >

ПО ВИСТИНСКА ВОЈНА, СРБИЈА ЗАГУБИ СО УДАР ВО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА. НЕ БЕА ДОВОЛНИ НИ 19 ОДБРАНИ НА СТАНИЌ

17.01.2013

Во најнеизвесниот натпревар во досегашниот тек на првенството, Србија загуби од Полска, со гол во буквално последната секунда. Србија не успеа да добие натпревар во кој...

читај повеќе >

СЛОВЕНИЈА И БЕЛОРУСИЈА ИГРАА ИНФАРКТ НАТПРЕВАР

17.01.2013

Словенија со голема мака ја совлада солидната репрезентација на Белорусија и продолжи со 100 процентниот ефект на првенството. Белорусија во поголемиот дел од натпреварот...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ: ПРЕКРАСНО Е ЧУВСТВОТО ПО ВЧЕРАШНАТА СРЕДБА

17.01.2013

Гоце Георгиевски е еден од јунаците на вчерашната средба против селекцијата на Русија и е стрелец на израмнувачкиот гол, кој ѝ донесе голема радост на македонската...

читај повеќе >

НЕСКРОМНИОТ ВИЛБЕК: ВЕТУВАМ ДЕКА ЌЕ ЈА ПОБЕДИМЕ МАКЕДОНИЈА

17.01.2013

На пресконференцијата по натпреварот со Исланд, селекторот на Данска, Урлик Вилбек, изјави: “Средбата со Исланд беше многу добра. Исландската репрезентација беше добра и во...

читај повеќе >

РУСКИТЕ МЕДИУМИ: ВЛЕГУВАЊЕТО НА МИТРЕВСКИ СТАНА КАМЕН ОД КОЈ СЕ СОПНАА РУСКИТЕ НАПАЃАЧИ

16.01.2013

Рускиот портал championat.com смета дека најважниот момент на средбата беше влегувањето на Никола Митревски, кој стана “камен од кој што се сопнаа руските напаѓачи“. При тоа,...

читај повеќе >

ПОГЛЕДАЈТЕ КАКО ИЗГЛЕДА МАЛЕРОЗНИОТ ПРСТ НА БЛАЖЕНКО ЛАЦКОВИЌ

16.01.2013

Блаженко Лацковиќ го пропушти натпреварот против Унгарија, но неговото отсуство не се ни осети. Според селекторот Голужа, Хрватите нема да ризикуваат со Лацковиќ, и тој ќе...

читај повеќе >