Архива

Избери месец и година:

ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕЕЕЕЕЕ

23.03.2013

Металург ја совлада екипата на Динамо Минск во реванш-средбата од осминафналето на Лигата на шампиони и обезбеди еден од најголемите успеси во македонскиот спорт - пласман...

читај повеќе >

СУПЕРЛИГА: ТИНЕКС СО КРАЈНИ НАПОРИ ГО СОВЛАДА ПРЕПОЛОВЕНИОТ МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

23.03.2013

Одличен натпревар видовме денеска во “Автокоманда“. Металург Јуниор, без Нелоски, Талески, Давитковски, Илија Крстевски (беше во составот, но не настапи), а во второто...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

23.03.2013

Натпревар за паметење одиграа нашите кадети во салата “Македонско сонце“. Ги совладаа кадетите на Тинекс Пролет во убиственото второ полувреме, во кое противникот постигна...

читај повеќе >

ВО ПОШИРОКИОТ СПИСОК НА ОБРВАН И МЛАДИТЕ НАДЕЖИ НА МЕТАЛУРГ

23.03.2013

Новиот селектор на македонската машка селекција, Ивица Обрван, го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата...

читај повеќе >

НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ДИНАМО МИНСК ЌЕ СЕ СЛЕДИ НА ПЛОШТАДОТ “МАКЕДОНИЈА“

22.03.2013

Поради огромниот интерес на македонската јавност за натпреварот Металург - Динамо Минск, во соработка со “Медиа Сити“ (“Media City“) организиран е пренос на натпреварот на...

читај повеќе >

И МИЛАДИН КОЗЛИНА ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО МЕТАЛУРГ

22.03.2013

Управата на Металург е во завршна фаза на преговорите со сите ракометари чии договори се пред истекување. По Вугринец и Ракчевиќ, договорот со Металург го продолжи и левиот...

читај повеќе >

БРАНКО ТАМШЕ МОРА ДА ЗАМИНЕ ОД ВЕЛЕЊЕ

21.03.2013

Раководството на екипата на Горење од Велење не го продолжи договорот со својот сегашен тренер Бранко Тамше. Одлуката е по малку изненадувачка, бидејќи минатата сезона под...

читај повеќе >

МЛАДЕН РАКЧЕВИЌ ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО МЕТАЛУРГ

21.03.2013

Раководството на Металург успешно ги привршува преговорите со ракометарите чии договори истекуваат на крајот од сезоната. По Ренато Вугринец, кој пред два дена потпиша...

читај повеќе >

ВАСКО ШЕВАЉЕВИЌ: ЌЕ ПРОБАМЕ, ЌЕ ДАДЕМЕ СЀ ОД СЕБЕ, ПА НЕКА БИДЕ КАКО ЌЕ БИДЕ…

21.03.2013

Што знаете за македонскиот ракометен шампион Металург?  - Ги следам европските настапи на Металург, а се сеќавам и на неговите добри игри во текот на минатата сезона во...

читај повеќе >