Архива

Избери месец и година:

И ИЗВИЃАЧ ГО ТРЕСЕ ФИНАНСИСКА КРИЗА

08.01.2013

Финансиската криза не го одмина и најдобриот клуб од Херцеговина, Извиѓач од Љубушки. Клубот на сите ракометари им понуди нови редефинирани договори, а со незадоволните ги...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ДЕНЕСКА ПОЧНУВА СО ТРЕНИНЗИТЕ

08.01.2013

По новогодишните и божиќните празници, ракометарите на Металург од денеска продолжуваат со тренинзите во “Автокоманда“. Вчера се врати и тренерот Лино Червар, а на тренинг...

читај повеќе >

ДАНИЕЛ НАРЦИС Е НОВ ЧЛЕН НА ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН

08.01.2013

Според информациите на влијателниот “Л’Екип“, Даниел Нарцис денеска потпиша двегодишен договор со тимот на Пари Сен Жермен, чии бои ќе ги брани од идната сезона. Со тоа...

читај повеќе >

ХРВАТСКА ГИ ПРОГЛАСИ НАДОБРИТЕ ВО 2012 ГОДИНА

08.01.2013

Во традиционалниот избор на ракометната федерација на Хрватска и на весникот “Спортски Новости“ се прогласени најдобрите во хрватскиот ракомет. За најдобар ракометар е...

читај повеќе >

СПОРЕД ИХФ, НАЈДОБРИ ВО 2012 СЕ ДАНИЕЛ НАРЦИС И АЛЕКСАНДРА ДО НАСИМЕНТО

08.01.2013

Објавени се резултатите во традиционалниот избор на ИХФ (Светска ракометна федерација) за најдобар ракометар и најдобра ракометарка во 2012 година. Резултатот е збир од...

читај повеќе >

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ НА СП-2013 ВО ШПАНИЈА

07.01.2013

На СП-2013 ќе се одиграат вкупно 84 натпревари, 60 во групната фаза. Група А: Франција, Германија, Аргентина, Тунис, Црна Гора и Бразил. Се игра во Гранолерс и Барселона. Група Б:...

читај повеќе >

ПОЗНАТИ СЕ СИТЕ 12 ЕВРОПСКИ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ УЧЕСНИЦИ НА СП ЗА ИГРАЧИ ДО 21 ГОДИНА

06.01.2013

Од 14 до 28 јули 2013 година, во БиХ ќе се одржи СП за играчи до 21 година. Учествуваат 24 репрезентации, а Европа ќе биде застапена со 12: БиХ, Шпанија, Хрватска, Словенија, Холандија,...

читај повеќе >

СРЕЌЕН БОЖИЌ

06.01.2013

Како што бадниковиот оган се ложи, во Вашиот дом среќа да се множи, нека светла ѕвезда во животот Вас ве води, зашто денес е Божиќ – Христос се роди! Рана зора додека се руди,...

читај повеќе >

ШУНДОВСКИ: ИМАВМЕ ПРОБЛЕМ СО ВРАЌАЊЕТО ВО ОДБРАНАТА

05.01.2013

Селекторот на македонската репрезентација Звонко Шундовски, и покрај минималниот пораз, е задоволен од прикажаната игра: „Мило ми е што имавме вистинска проверка, што се...

читај повеќе >