Архива

Избери месец и година:

МЕТАЛУРГ ПРОДОЛЖУВА СПОРЕД ПРЕДВИДЕНИОТ ПЛАН

08.02.2012

Ден по поразот против Нексе, Металург продолжува според предвидениот план. Поразите се дел од спортот а, за среќа, нашиот клуб ги доживува многу ретко. Атмосферата во тимот е...

читај повеќе >

ПРВ ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ВО РЕГИОНАЛНА ЛИГА

07.02.2012

Металург го доживеа својот прв неуспех во натпреварувањето во машката Регионална (СЕХА) лига. Загубивме против Нексе со резултат 29:27, полувреме 17:15. Се случи тоа на што...

читај повеќе >

СТАРТУВА “ПЕКОЛНИОТ“ МЕСЕЦ НА РК МЕТАЛУРГ

06.02.2012

Денес околу 8 часот РК Металург тргна на пат кон Нашице (Хрватска) и со тоа стартуваше со “пеколната“ серија која го чека во идниот период. Нексе, Цимос Копер, Металопластика,...

читај повеќе >

СТАРТУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ХАМБУРГ

03.02.2012

Нешто порано од вообичајното стартува продажбата на влезниците за натпреварот Металург - Хамбург. Причината е во огромниот интерес што владее за овој натпревар. Со цел да се...

читај повеќе >

И ТОА БИДНА…

03.12.2011

Да, и тоа бидна. Металург победи и се пласира во елитната група од 16 екипи. Конечно и Македонија доби свој претставник во овој дел од натпреварувањето во Лига на шампиони....

читај повеќе >

РАКОМЕТНА ТРЕСКА ВО САБОТА НАВЕЧЕР

19.11.2011

Во ретко видена атмосфера, вчера се одигра долгоочекуваниот натпревар помеѓу Металург и Констанца од Романија. Натпревар за кој напорно се подготвувавме и кој требаше да...

читај повеќе >