Архива

Избери месец и година:

ПОДВЛЕКОВМЕ ЦРТА, ОДИМЕ ПОНАТАМУ

27.02.2012

Колку и да е болен поразот од Хамбург, колку и да се нервираме поради претходно пропуштените можности, колку и да чуствуваме горчина поради освоеното “само“ трето место,...

читај повеќе >

“ИЗГОРЕВМЕ“ ВО ЖЕЛБАТА ЗА ПОБЕДА

27.02.2012

Навистина е тешко да се пишува за пораз на својата екипа во толку значаен натпревар каков што беше овој денес. Металург загуби но не се посрамоти. Одигравме машки, храбро и без...

читај повеќе >

ДЕНЕС Е ДЕН КОЈ ЌЕ ГИ РЕШИ СИТЕ ДИЛЕМИ

26.02.2012

Денес е денот. Да се спремиме, да се дотераме, да ги земеме своите навивачки реквизити и да одиме таму каде што нашите момци ќе ја бијат својата судбинска битка. Да бидеме...

читај повеќе >

ДОЈДОВМЕ ДО КРАЈОТ НА ЕДНА ФАЗА

25.02.2012

Денес се одиграни неколку средби во групите во Лига шампиони. Сега работите се многу појасни. Цимос Копер очекувано ја победи екипата на Констанца, иако Романците на...

читај повеќе >

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА, ПРОМОЦИЈА, КОКТЕЛ

24.02.2012

Металург денес одржа пресконференција по повод пресудниот дуел со екипата на Хамбург. Пресот се одржа во Конгресната сала на С.А. “Борис Трајковски“, пред голем број...

читај повеќе >