Архива

Избери месец и година:

И РК МЕТАЛУРГ ЈА СТАРТУВАШЕ НОВАТА СЕЗОНА

25.07.2012

Веднаш по девојките од ЖРК Металург, на теренот во салата “Автокоманда“ излегоа и ракометарите на РК Металург. Екипата одржа состанок на кој тренерот Лино Червар ги изнесе...

читај повеќе >

ВАЛТЕР ВУЛЕТА, НОВ КОНДИЦИОНЕН ТРЕНЕР НА МЕТАЛУРГ

25.07.2012

По тригодишната соработка со тренерот Даниел Јуришиќ, во Металург дојде до промена на кондициониот тренер. Името на новиот тренер е Валтер Вулета, 25-годишен магистер по...

читај повеќе >

ШТО Е РЕШЕНО НА ПОСЛЕДНИОТ СОСТАНОК НА СЕХА ЛИГА ВО БЕЛГРАД ?

20.07.2012

На 12 јули во Белград е одржан состанок на клубовите кои ја сочинуваат СЕХА лига. Присуствуваа претставници на екипите на Загреб, Нексе, Татран, Извиќач, Металопластика и...

читај повеќе >

И ОФИЦИЈАЛНО – ХАСЛУМ ДОМАЌИН НА КВ. ГРУПА 2. МЕТАЛУРГ ЌЕ ПАТУВА ВО НОРВЕШКА

17.07.2012

Веќе нема никакви дилеми околу организаторот на квалификациската група во која ќе игра и Металург. Тоа е екипата на Хаслум. Ова е и официјално потврдено од канцеларијата на...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ – ЗАШТИТНО ЛИЦЕ НА ЗДРАВЈЕ РАДОВО

11.07.2012

Филип Миркуловски е новото заштитно лице на “Здравје Радово“. Популарноста на Филип е доволна гаранција за добрата продажба на новата линија сокови за растворање -...

читај повеќе >

ПОВТОРНО НЕШТО “КОЧИ“ ВО СЕХА ЛИГА

09.07.2012

Кога сите помисливме дека СЕХА лига овој пат многу посеризно ќе ја стартува сезоната, кога клубовите постигнаа општа согласност околу непроменливоста на датумите на...

читај повеќе >

И ПОВТОРНО ОКОЛУ СЕХА ЛИГА. БРЕСТ МЕШКОВ ЌЕ НАСТАПУВА ВО СЕХА ЛИГА ?

08.07.2012

Регионалната (СЕХА) лига продолжува со изненадувањата по принцип “топло-ладно“. Колку што не разочара “Меморандумот за соработка“, толку не израдува веста лиферувана од...

читај повеќе >

КАКВА Е НАШАТА ГРУПА ? КАКВИ СЕ НАШИТЕ ШАНСИ ?

06.07.2012

Металург денес ги доби своите евентуални противници во групната фаза на Лига на шампиони. Под услов да не “киксираме“ во квалификациите, ќе се сретнеме со силни екипи со кои...

читај повеќе >

KОПЕНХАГЕН, ГОРЕЊЕ, КИЕЛЦЕ, ШАМБЕРИ И СТ.ПЕТЕРСБУРГ ЌЕ БИДАТ ПРОТИВНИЦИ НА МЕТАЛУРГ АКО ГИ ПРОЈДЕМЕ КВАЛИФИКАЦИИТЕ

06.07.2012

Пред малку во седиштето на “Адидас“ со ждрепка се извлечени составите на групите за Лига на шампиони. Ждрепката беше од полудиригиран карактер при што се внимаваше во иста...

читај повеќе >

УТРЕ НОВА ЖДРЕПКА , ЌЕ СЕ ИЗВЛЕКУВААТ ГРУПИТЕ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

05.07.2012

Седиштето на “Адидас“ во Германија утре ќе биде центар на вниманието на европската ракометна јавност. Ќе се изврши извлекување на групите за Лига на шампиони. Почетокот на...

читај повеќе >