Архива

Избери месец и година:

ДЕНЕС Е ДЕН КОЈ ЌЕ ГИ РЕШИ СИТЕ ДИЛЕМИ

26.02.2012

Денес е денот. Да се спремиме, да се дотераме, да ги земеме своите навивачки реквизити и да одиме таму каде што нашите момци ќе ја бијат својата судбинска битка. Да бидеме...

читај повеќе >

ДОЈДОВМЕ ДО КРАЈОТ НА ЕДНА ФАЗА

25.02.2012

Денес се одиграни неколку средби во групите во Лига шампиони. Сега работите се многу појасни. Цимос Копер очекувано ја победи екипата на Констанца, иако Романците на...

читај повеќе >

ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА, ПРОМОЦИЈА, КОКТЕЛ

24.02.2012

Металург денес одржа пресконференција по повод пресудниот дуел со екипата на Хамбург. Пресот се одржа во Конгресната сала на С.А. “Борис Трајковски“, пред голем број...

читај повеќе >

ЗАВРШИ НАГРАДНАТА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

23.02.2012

По неколку дена напрегната борба заврши наградната игра на Металург. Победниците, како што е познато, добиваат по две карти за натпреварот Металург - Хамбург. Среќните...

читај повеќе >

ВРЕМЕ ЗА ЛАДНИ ГЛАВИ

23.02.2012

Последните успеси на македонската репрезентација и Металург резултираа со егзалтација и вистинска национална еуфорија. Новинските текстови и коментарите на луѓето водат...

читај повеќе >

СРЕЌНИОТ ГОЛ НА МОЈСОВСКИ НИ ДОНЕСЕ ТРИ БОДА

22.02.2012

Денешниот натпревар против Борац од Бања Лука помина во напрегната и до крај неизвесна борба. Металург очигледно со мислите е на натпреварот со Хамбург, па неговото денешно...

читај повеќе >

КОНЕЧНО ЌЕ ИГРАМЕ ДОМА

22.02.2012

Две недели поминаа ракометарите на Металург по европските, најмногу балкански, патишта. Тешка турнеја во лоши временски услови, понекогаш со авион, почесто со автобус....

читај повеќе >

ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ СТАНУВА СЕ ПОЈАСНО

21.02.2012

На коло пред крај, во две групи ситуацијата е јасна, додека во другите две групи има уште вкупно три слободни места. Група “А“: Пласман во следната рунда обезбедија четири...

читај повеќе >