Архива

Избери месец и година:

Фотогалерија: Металург замина за Стара Пазова

17.02.2020

Ракометарите на Металург денеска заминаа за Стара Пазова, каде ќе ја одработат последната фаза од подготовките за вториот дел од сезоната. Во склопот на подготовките,...

читај повеќе >

Кастратовиќ: Во Стара Пазова ќе работиме на подобрување и корекција во техничко-тактичкиот дел од играта

17.02.2020

Ракометарите на Металург денеска почнаа со реализирање на третата и завршна фаза од подготовките за продолжување на сезоната во домашното првенство и Купот на...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

17.02.2020

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од 12. коло на Лигата на шампионите. Двојната одбрана на Градимир Чаневски од Еурофарм Работник, од...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 12. коло на Лигата на шампионите

17.02.2020

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во 12. коло на Лигата на шампионите. Погодокот на Тимур Дибиров од Вардар, постигнат на средбата со Мотор Запорожје, е...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 12. коло на Лигата на шампионите

17.02.2020

ЕХФ го објави идеалниот тим на 12. коло на Лигата на шампионите, а во него се најде и ракометарот на Вардар Стас Скубе, како најдобар среден бек. Видеото можете да го погледнете...

читај повеќе >

Пионерите и втор пат поразени од Романија

17.02.2020

Пионерската репрезентација на Македонија за загуби и втората пријателска средба со врсниците од Романија. Денешниот натпревар го загубивме со резултат 22:29...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 12. коло на Лигата на шампионите. Табели

17.02.2020

Со денешните две средби од групата “А“, комплетирано е 12. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Пик Сегед му нанесе пораз на ПСЖ, а Алборг беше подобар од...

читај повеќе >

Пионерите убедливо поразени од Романија

16.02.2020

Македонската пионерска репрезентација, за ракометари родени 2004 и помлади, убедливо е поразена на првиот пријателски натпревар против Романија. Средбата се одигра во...

читај повеќе >

Македонија во група “Б“ на медитеранскиот шампионат во Атина

15.02.2020

Денес во Атина се одржа ждребката за претстојниот меѓународен медитерански шампионат на ракометари родени 2002 и помлади, нашата репрезентација е во група “Б“ заедно со...

читај повеќе >

Денешни резултати од Лигата на шампионите

15.02.2020

Денеска во лигата на шампионите се одиграни пет средби од 12. коло. Македонскиот и европски шампион, Вардар, извојува лесна и убедлива победа против тимот на Мотор...

читај повеќе >