Архива

Избери месец и година:

БУЏЕТИТЕ НА ЕКИПИТЕ УЧЕСНИЦИ ВО ТОП 16. ВИДЕТЕ СО КОГО СМЕ ВО ДРУШТВО

28.02.2012

Еден од параметрите кој ја определува моќта на некоја екипа е нејзиниот буџет. Најсилните екипи во светот се истовремено и најбогати. Финансиската моќ им дава можност во...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: ЛИЧНО ГО ПОСАКУВАВ ВЕСПРЕМ НО И ЗАГРЕБ НЕ Е ЛОША ОПЦИЈА

28.02.2012

Претседателот на РК Металург, Ристо Чокрев, е задоволен од ждрепката која за противник ни го одреди тимот на Загреб. - “ Лично ја посакував екипата на Веспрем но и Загреб не е...

читај повеќе >

ЛЕВКО НАУМОВСКИ ИДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦА ВО МЕТАЛУРГ

28.02.2012

Левко Наумовски се враќа во старото “јато“ и ќе ги засили редовите на Металург. Наумовски со останатите ракометари замина во Цетиње каде ќе дебитира против екипата на...

читај повеќе >

ЛЕВКО НАУМОВСКИ ИДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦА ВО МЕТАЛУРГ

28.02.2012

Левко Наумовски се враќа во старото “јато“ и ќе ги засили редовите на Металург. Наумовски со останатите ракометари замина во Цетиње каде ќе дебитира против екипата на...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ Е НАШИОТ СЛЕДЕН ПРОТИВНИК

27.02.2012

Во близина на Копенхаген е завршено ждребувањето за првата елиминациона рунда во Лига на шампиони. Нашиот противник е екипата на Загреб, едно од посакуваните имиња во...

читај повеќе >

ПОДВЛЕКОВМЕ ЦРТА, ОДИМЕ ПОНАТАМУ

27.02.2012

Колку и да е болен поразот од Хамбург, колку и да се нервираме поради претходно пропуштените можности, колку и да чуствуваме горчина поради освоеното “само“ трето место,...

читај повеќе >

“ИЗГОРЕВМЕ“ ВО ЖЕЛБАТА ЗА ПОБЕДА

27.02.2012

Навистина е тешко да се пишува за пораз на својата екипа во толку значаен натпревар каков што беше овој денес. Металург загуби но не се посрамоти. Одигравме машки, храбро и без...

читај повеќе >