Архива

Избери месец и година:

Македонија го надигра Кувајт и го освои 10. место на Медитеранските игри во Атина

22.02.2020

Кадетската репрезентација на Македонија ја извојува и својата трета победа, втора едноподруго, на Медитеранските игри во Атина. Денеска ја совладавме селекцијата на Кувајт,...

читај повеќе >

Денешна програма во Лигата на шампионите

22.02.2020

Денеска ќе се одиграат четири средби од 13. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Меѓу другите, свој натпревар ќе одигра и македонскиот шампион...

читај повеќе >

Македонија убедлива против Саудиска Арабија

21.02.2020

Македонската кадетска репрезентација ја извојува и својата втора победа на Медитеранските игри во Атина, откако предмалку високо ја порази селекцијата на Саудиска Арабија,...

читај повеќе >

Во Нашице, Металург загуби од екипата на Нексе

20.02.2020

Металург, во рамките на подготовките за вториот дел на сезоната, денеска гостуваше во Нашице, каде одигра пријателски натпревар со екипата на Нексе. По голема борба, Нексе...

читај повеќе >

Кадетска Македонија доживеа катастрофален пораз од Грција

20.02.2020

Се полошо и оди на Македонија на Медитеранските игри во Атина. Нашата национална селекција се бори за пласман од 9 до 14 места и во оваа фаза има условно послаби противници...

читај повеќе >

Распоред и сатница на 13. коло на Лигата на шампионите

19.02.2020

Денеска се одигра една средба од 13. коло на групната фаза на Лигата на шампионите во која Фленсбург убедливо го порази тимот на Пик Сегед, со резултат 34:26 (17:11). . Распоред и...

читај повеќе >

Фотогалерија од попладневниот тренинг на Металург во Стара Пазова

19.02.2020

Металург продолжува со подготовките во спортскиот центар во Стара Пазова. Во рамките на овие подготовки вчера минимално загубивме од Војводина, а утре во Нашице ќе се...

читај повеќе >

Македонија промаши седмерец во последната секунда и одигра нерешено со Турција

19.02.2020

Македонската кадетска репрезентација испушти одлична можност групната фаза да ја заврши со втора победа. За жал во последната секунда од средбата со Турција не...

читај повеќе >

Македонија поразена и од Црна Гора

19.02.2020

Во Атина тече третиот ден од Медитеранските Игри. Македонија во првата, од денешните две, средби загуби од Црна Гора, со резултат 22:17 (8:7, 7:3, 7:7). Повторно одигравме средба...

читај повеќе >

Минимален пораз на Металург против Војводина во Нови Сад

18.02.2020

Металург во Стара Пазова ја одработува последната фаза од подготовките за новата сезона. Во склопот на овие подготовки, нашите ракометари денеска во Нови Сад одиграа...

читај повеќе >