БЕКСТЕЈЏ УБЕДЛИВО ПРОТИВ КЕМПА

15.05.2012 20:32
DSC_0854_resize

Во третото коло на “Млекара Здравје Радово“ мини лига екипата на “Бекстејџ“ извојува убедлива победа против ривалите од “Кемпа“. Во првото полувреме “Бекстејџ“ оствари убедлива предност од 6:0 и го навести победникот на овој натпревар. Вториот дел само ја зголеми предноста до конечни 11:3. Огњановски беше најдобар поединец на средбата и постигна 4 гола.

Кемпа – Бекстејџ   3:11  (0:6)

Кемпа: Милев 1, Нелоски, Ристовски 1, Каранфиловски, Дејанов, Стојановски, Оачовски, Трпевски 1, Николоски, Димовски, Крстевски, Костовски, Петковски, Здравковски, Карабеговиќ и Тодогов.       Тренер: Силвана Миленковиќ.

Бекстејџ: Стојановски, Соколов 2, Огњановски 4, Ступар, Трајковски 2, Антов, Николовски 2, Даниловски и Илиевски 1.      Тренер: Слободан Чивлачки.

Судија: Кристијан Павловски.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 182 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 3 =