БиХ загуби од Македонија “Б“, но ја изненади Македонија “А“

12.12.2019 22:38
1

Неочекуван е епилогот од двете средби во кои македонските селекции се сретнаа со еден ист противник – селекцијата на БиХ.

Најпрво, со резултатски пресврт, Македонија “Б“ ја совлада БиХ, со резултат 29:28. иако на полувреме губеше со убедливи 11:15, а потоа, кога очекувавме победа, видовме убедлив пораз на нашиот прв кадетски состав. Македонија “А“ загуби со резултат 32:38 (16:21), во натпревар во кој резултатски постојано заостанувавме зад својот противник.

Турнирот го освои Србија, која ги совлада сите свои противници, а ќе заврши утре, со директна пресметка меѓу Македонија “А“ и Македонија “Б“.

Прочитано 318 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 4 =