Божовиќ се проби на првата позиција на листата на стрелци во Лигата на шампионите

30.11.2015 21:59
MJI_6681_resize

По 9. коло од групната фаза, Божовиќ го искористи лошиот ден на Микел Хансен, кој против Веспрем постигна само еден гол, и, со осумте постигнати гола против Скјерн, се проби на првата позиција на листата на стрелците.

Листа на стрелци:

Capture

Прочитано 813 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 7