Брест Мешковсе засили со Иранецот Џамали

22.07.2016 00:19
imad

Иранец по раѓање, Унгарец според пасошот, Иман Џамали (25) е најновото засилување на Брес Мешков, еден од противниците на Металург во СЕХА-лигата.

Јамали е лев бек и е поранешен стандарден ракометар на Веспрем, кој своето место во стартниот состав го загуби со бројните засилувања на Веспрем. Минатата сезона ја мина како позајмен ракометар во шведскиот Кристијанштад, а во новата сезона ќе биде повторно позајмен, но во Брест Мешков.

 

Прочитано 73 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 3