Брестовац ги одбра кадетите за турнирот во Бугарија

01.10.2019 13:47
Capture

Селекторот на машката ракометна репрезентацијата составена од ракометари родени во 2002/2003 година, Данило Брестовац, го објави списокот на повикани ракометари за собир за подготовки за настап на Balkan Men’s Youth Championship 2019 во Р. Бугарија.

.

Повикани се следните ракометари:

1

Собирот е закажан на 07.10.2019, со почеток во 08.00 часот во СС Мајка Тереза во Скопје.

Првенството ќе се одржи во градот Гоце Делчев во спортската сала “Неврокоп Арена” во Р. Бугарија, во период од 11 – 13 октомври, а ќе настапат репрезентациите на Бугарија, Турција, Косово, Црна Гора и на Македонија.

Прочитано 394 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 8