Брестовац го објави списокот за дуелите со Турција и со Грузија

08.10.2019 21:22
70117-brestovac-kje-sledi-46-talenti

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац, го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација на меѓународни пријателските натпревари во рамки на ЕХФ неделата.

За време на ЕХФ неделата, која ќе се одржи од 21.10.2019 до 27.10.2019, во рамки на подготвителниот период за настап на ЕП 2020 во Австрија, Шведска и во Норвешка, сениорската репрезентација на Македонија ќе одигра меѓународни пријателски натпревари со репрезентациите на Турција и на Грузија.

Во списокот на Данило Брестовац се имињата и на шестмина ракометари на Металург: Михајло Младеновиќ, Марио Танкоски, Томислав Јагуриновски, Мартин Серафимов, Филип Арсеновски и на Милан Лазаревски.

.

Списокот на Брестовац:

Capture

Прочитано 264 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 0