Галерија

Фотогалерија: Металург замина за Маврово

31.07.2020

Екипата на Металург утрово замина за Маврово, каде ќе ја одработи третата фаза од подготовките за новата сезона. Во наредните десет дена во Маврово, покрај тоа што ќе...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург одржа кондиционен тренинг на отворено

28.07.2020

Прв пат од почетокот на подготовките, Металург одржа кондиционен тренинг на отворено. Момците тренираа на игралиштето на ФК Скопје, а тренерот Кастратовиќ наметна силно...

читај повеќе >

Фотогалерија: Засилувањата пристигнаа, Металург е комплетен

27.07.2020

Металург продолжува со тренизи во мали групи во сала. Во текот на викендот пристигнаа сите странци, меѓу кои и нашите нови петмина ракометари, кои ја засилија екипата во...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург ги одржа своите први тренинзи во подготовките за новата сезона

23.07.2020

Металург денеска ги одржа своите први тренинзи во подготовките за новата сезона. Водејќи се според утврдените протоколи на РФМ, одржани се два утрински тренинзи во мали...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Пелистер

07.03.2020

Металург вечерва во Автокоманда славеше убедлива победа против битолски Пелистер, во рамките на 16. коло на македонската ракометна Суперлига. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Бутел Скопје

06.03.2020

Металург 2 во рамките на 16. коло на македонската Суперлига вечерва се сретна со тимот на Бутел Скопје. Одигравме две различни полувремиња и забележавме пораз. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од попладневниот тренинг на Металург во Стара Пазова

19.02.2020

Металург продолжува со подготовките во спортскиот центар во Стара Пазова. Во рамките на овие подготовки вчера минимално загубивме од Војводина, а утре во Нашице ќе се...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург замина за Стара Пазова

17.02.2020

Ракометарите на Металург денеска заминаа за Стара Пазова, каде ќе ја одработат последната фаза од подготовките за вториот дел од сезоната. Во склопот на подготовките,...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Тиквеш

15.02.2020

Металург вечерва одигра пријателска средба со екипата на Тиквеш. Очекувано бевме подобри и извојувавме убедлива победа со резултат 40:27. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу екипите на Металург и на Тинекс Пролет

12.02.2020

Металург во пријателски натпревар убедливо го совлада тимот на Тинекс Пролет. Нашите ракометари имаа константна и висока предност и на крајот славеа со 12 голови разлика. Еве...

читај повеќе >