Галерија

Фотогалерија од средбата Делчево Вардар – Металург 2

10.10.2020

Во рамките на второто коло од групата “Б“ во прволигашката конкуренција, Металург 2 катастрофално го порази тимот на Делчево...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Криенс

23.09.2020

Екипата на Металург вечерва го совлада тимот на Криенс, во првиот меѓусебен натпревар, кој се одигра во рамките на второто квалификациско коло на Лига Европа. Противникот го...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Тиквеш

15.09.2020

Вечерва Металург го одигра својот трет натпревар во македонската Суперлига и ја оствари третата победа. Совладана е екипата на Тиквеш, со убедливи 12 голови разлика. Во...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург 2 – Драчево

12.09.2020

Во Автокоманда денеска е одигран пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Драчево. По голема борба, сосема заслужена победа извојува помладиот тим на Металург,...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Е.Пелистер 2

11.09.2020

Екипите на Металург и на Е.Пелистер 2 го одиграа воведниот натпревар во новата суперлигашка сезона. На крајот, поискусниот и поквалитетен Металург славеше против одличниот...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу екипите на Металург 2 и на Аеродром

05.09.2020

Во рамките на подготовките за новата сезона во Првата лига, во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Аеродром. Средбата заврши со...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Голден Арт КЛ7

02.09.2020

Во пријателски натпревар, Металург го совлада тимот на Голден Арт КЛ7. Овој натпревар на Металург му послужи како загревање пред возвратната средба со екипата на Спачва, во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Спачва

29.08.2020

Металург убедливо го доби првиот натпревар од првото квалификационо коло во Лига Европа. Нашиот тим ја совлада Спачва, со резултат 35:28 (17:12). Реваншот меѓу овие две екипи ќе се...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Пролет

26.08.2020

Металург вечерва убедливо го совлада тимот на Пролет, во својата последна контролка пред средбата со Спачва во рамките на Лига Европа. Нашиот денешен противник го...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Охрид – Металург на турнирот во Струга

17.08.2020

Вечерва Металург го одигра својот последен натпревар на 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Во натпревар за третото место на турнирот, Металург...

читај повеќе >