Фото-галерија

Фотогалерија од средбата Металург – Пелистер

07.03.2020

Металург вечерва во Автокоманда славеше убедлива победа против битолски Пелистер, во рамките на 16. коло на македонската ракометна Суперлига. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Бутел Скопје

06.03.2020

Металург 2 во рамките на 16. коло на македонската Суперлига вечерва се сретна со тимот на Бутел Скопје. Одигравме две различни полувремиња и забележавме пораз. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од попладневниот тренинг на Металург во Стара Пазова

19.02.2020

Металург продолжува со подготовките во спортскиот центар во Стара Пазова. Во рамките на овие подготовки вчера минимално загубивме од Војводина, а утре во Нашице ќе се...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург замина за Стара Пазова

17.02.2020

Ракометарите на Металург денеска заминаа за Стара Пазова, каде ќе ја одработат последната фаза од подготовките за вториот дел од сезоната. Во склопот на подготовките,...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Тиквеш

15.02.2020

Металург вечерва одигра пријателска средба со екипата на Тиквеш. Очекувано бевме подобри и извојувавме убедлива победа со резултат 40:27. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу екипите на Металург и на Тинекс Пролет

12.02.2020

Металург во пријателски натпревар убедливо го совлада тимот на Тинекс Пролет. Нашите ракометари имаа константна и висока предност и на крајот славеа со 12 голови разлика. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу Металург 2 и Тиквеш

09.02.2020

Вчера навечер во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Тиквеш. По голема борба победата им припадна на ракометарите на Металург 2. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Врање

08.02.2020

Во Автокоманда денеска се одигра меѓународна пријателска средба меѓу Металург и Врање 1957 од Србија. Металург извојува лесна и убедлива победа. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – КЛ7

06.02.2020

Металург вечерва во пријателски натпревар убедливо го совлада прволигашот КЛ7, со резултат 30:20 (12:12). По испитувањето на силите во првиот дел, Металург во второто полувреме...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу Вардар и Металург

29.01.2020

Во рамките на подготовките за продолжението на сезоната, во СЦ “Јане Сандански“ се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Вардар и на Металург. Средбата немаше...

читај повеќе >