Галерија Кадети

Фотогалерија од кадетската средба РК Металург – МРК Куманово

10.11.2019

Во рамките на четвртото коло на кадетската лига на Македонија, група 2, нашиот кадетски тим извојува висока победа со резултат 44:22 (22:9). Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетскиот натпревар Металург – Велес 2009

05.10.2019

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од кадетското првенство на Македонија, група 3, меѓу екипите на Металург и на Велес 2009. Средбата ја добија нашите кадети, со...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Металург 2 – Пролет

29.09.2019

Во рамките на првото коло на кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетите на Металург 2 во Автокоманда се високо поразени од кадетскиот тим на Пролет. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба РК Металург – РК Аеродром

28.09.2019

Денеска почна и кадетското првенство на Македонија. Во дерби натпреварот од првото коло во групата 3 се сретнаа екипите на РК Металург и на РК Аеродром. По голема борба, нашите...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетскиот натпревар Металург – РК Дол ТКИ

02.09.2019

Победа на последниот натпревар на турнирот во Сараево извојува и нашиот кадетски тим. Декласиран е составот на РК Дол ТКИ од Словенија, кој го поразивме со седум голови...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Металург – Борац Бања Лука

31.08.2019

Најдобриот свој натпревар на турнирот во Сараево кадетите на Металург го одиграа против најдобриот тим на турнирот - кадетите на Борац од Бања Лука. За ѓал, на крајот ја...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Металург – Замет

31.08.2019

Во апсолутно израмнета борба, Металург ја загуби првата денешна средба против хрватската екипа Замет. Еве фотографии од овиј...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Металург – Добова од турнирот во Сараево

30.08.2019

Кадетите на Металург одиграа солиден натпревар на првиот ден од турнирот во Сараево. Водевме во текот на целата средба, односно се до пет минути до крајот, но потоа...

читај повеќе >