Галерија Металург 2

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Бутел Скопје

06.03.2020

Металург 2 во рамките на 16. коло на македонската Суперлига вечерва се сретна со тимот на Бутел Скопје. Одигравме две различни полувремиња и забележавме пораз. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу Металург 2 и Тиквеш

09.02.2020

Вчера навечер во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Тиквеш. По голема борба победата им припадна на ракометарите на Металург 2. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Радовиш

07.12.2019

Во рамките на 14. коло на ракометната Суперлига, последно во 2019 година, во Автокоманда Металург 2 е поразен од екипата на Радовиш. Еве фотографии од од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Работнички

23.11.2019

Во рамките на 12. коло на македонската Суперлига, ракометарите на Металург 2 во Автокоманда ја совладаа екипата на Работнички. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Металург 2

10.11.2019

Во рамките на десетото коло на македонската ракометна Суперлига, во Автокоманда се одигра втората братска средба меѓу нашите две екипи - Металург и Металург 2, која заврши со...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Струга

03.11.2019

Во драматичен натпревар во рамките на осмото коло, екипата на Металург 2 минимално ја совлада Струга, со резултат 25:24 (14:11), со што ја забележа својата прва победа во тековното...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата РК Металург 2 – РК Вардар Јуниор

12.10.2019

Екипата на Вардар Јуниор славеше на денешниот натпревар со Металург 2, во рамките на шестото коло на македонската Суперлига. Средбата се одигра во Автокоманда, а еве и...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2- Пелистер

29.09.2019

Во рамките на четвртото коло на македонската ракометна Суперлига, во Автокоманда се одигра драматичен натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Пелистер, кој заврши со...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата меѓу екипите на Работнички и на Металург 2

25.09.2019

Металург 2 одигра лош натпревар на гостувањето кај тимот на Работнички. Загубивме со разлика од шест гола и испуштивме можност да дојдеме до првите бодови во тековното...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Тинекс Пролет

13.09.2019

Малку недостасуваше младите ракометари на Металур 2 да го изненадат многу поискусниот тим на Тинекс Пролет. Имавме напад за израмнување и доволно време да создадеме добра...

читај повеќе >