Галерија Металург 2

Фотогалерија: Металург 2 ги почна подготовките

06.08.2019

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и Металург 2. Новиот тренер на Металург 2, Игор Котевски, и неговиот помошник, Миле Бочкаровски, за првиот тренинг на...

читај повеќе >

Фотогалерија од доделувањето на шампионскиот пехар на Првата лига

31.05.2019

Младите момчиња на Металург 2 го остварија ветувањето дадено на почетокот на сезоната и експресно се вратија во македонската Суперлига. Денешната победа во Неготино ја...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Вардар Неготино – Металург 2

31.05.2019

Металург 2 во последното плеј-оф коло славеше во Неготино. Оваа победа ни донесе прво место во Првата лига и директен пласман во македонската Суперлига. Еве фотографии од...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Тиквеш

25.05.2019

Денеска во Автокоманда се одигра средба од претпоследното коло на плеј-офот на Првата лига во која настапија екипите на Металург 2 и на Тиквеш. Средбата заврши со убедлива...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Работнички

19.05.2019

Металург 2 денеска во Автокоманда се прикажа во блескаво издание и целосно го надигра искусниот и силен тим на Работнички. Нашите ракометари победија со резултат 31:27 (15:13) и...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Македонија ЃП

05.05.2019

Денеска во Автокоманда Металург 2 катастрофално го порази тимот на Македонија ЃП и целосно му се реваншираа за минималниот пораз од првата меѓусебна средба. Со оваа победа...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Јуниор Кисела Вода

14.04.2019

Денеска во Автокоманда се одигра големото дерби во плеј-офот на Првата лига. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Јуниор Кисела Вода. По голема борба, во која Металург 2 имаше...

читај повеќе >

Фотогалерија од плејоф-средбата Металург 2 – Младост

24.03.2019

Во четвртото коло на плеј-офот на Првата лига, екипата на Металург комплетно го надигра тимот на Младост од Богданци, совладувајќи го со резултат 35:27 (15:13). Ова е наша трета...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Преспа 2015

09.03.2019

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од второто коло на плеј-офот на Првата ракометна лига, во кој Металург 2 го совлада тимот на Преспа 2015. Металур 2 сега има две победи...

читај повеќе >

Фотогалерија од Куп-средбата Металург 2 – Весна Акумулатори

24.02.2019

Денеска во Автокоманда се одигра финалето во осминафиналната група 1 од Купот на Македонија. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Весна Акумулатори од Пробиштип. Металург 2...

читај повеќе >