Галерија Младинци

Фотогалерија од младинската средба Металург – Јуниор К.В.

01.12.2019

Младинците на Металург извојуваа победа против екипата на Јуниор К.В.. Овој натпревар се одигра во Автокоманда, а во рамките на шестото коло на младинската лига, група 2. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Радовиш

01.12.2019

Младинците на Металург 2 извојуваа убедлива победа против екипата на Радовиш. Овој натпревар се одигра во Автокоманда, а во рамките на шестото коло на младинската лига, група...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Вардар – Металург

24.11.2019

Младинците на Металург славеа на гостувањето кај екипата на Вардар, во рамките на петтото коло на младинската лига на Македонија, група 2. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Преспа – Металург 2

21.11.2019

Во Автокоманда се одигра средба од младинската лига меѓу екипите на Преспа и на Металург 2. Младинците на Металург 2 извојуваа лесна и убедлива победа. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – КЛ-7

17.11.2019

Во четвртото коло на младинската лига, група 2, младинците на Металург го совладаа тимот на КЛ-7. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Еурофарм Работник

14.11.2019

Во рамките на четвртото коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург 2 во Автокоманда ја совладаа екипата на Еурофарм Работник. Еве фотографии од...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Вардар Јуниор

10.11.2019

Во Автокоманда денеска се одигра дерби натпревар меѓу младинците на Металург 2 и на Вардар Јуниор. По голема борба, победата им припадна на нашите ракометари. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – Бутел

18.10.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра натпревар од второто коло на младинската лига, група 2. По голема и израмнета борба, Бутел минимално го порази нашиот тим. Еве фотографии од...

читај повеќе >