Галерија Младинци

Фотогалерија од доделувањето на наградите во младинска конкуренција

01.04.2019

Металург 2 е повторно младински шампион на Македонија. Во финалето совладана е екипата на Охрид. Златни медали...пехари...поединечни признанија...радост. Сето тоа низ...

читај повеќе >

Фотогалерија од финалниот младински натпревар РК Охрид – РК Металург 2

01.04.2019

Младинците на Металург 2 во драматичното финале ја совладаа екипата на Охрид, со резултат 31:30 (16:15), и ја одбранија шампионската младинска титула. Погледнете ја охридската...

читај повеќе >

Фотогалерија од полуфиналната младинска средба РК Металург – РК Струга

30.03.2019

Металург ја доби полуфиналната средба од младинскиот фајнал-фор. Ја совладавме екипата на Струга, со резултат 31:26 (11:10). Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – Јуниор Кисела Вода

17.03.2019

Во Автокоманда денеска се одигра последниот младински натпревар од групната фаза во групата 1. Средбата без натпреварувачко значење заврши со пораз на младинците на...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Радовиш

03.03.2019

Во Автокоманда денеска се одигра средба од 12. коло на младинската лига, група 1. Младинците на Металург извојуваа сигурна победа против врсниците од Радовиш. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург 2 – РК КЛ-7 Струга

17.02.2019

Денешното дерби во младинската лига, група 2, ги расчисти сите дилеми околу тоа која е најдобрата екипа во групата. Металург 2 извојува убедлива победа и сега е осамен на врвот...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Работнички

16.02.2019

Младинците на РК Металург како да се специјализираа за освојување на бодови против фаворитите. Откако ја совладаа третопласираната Струга во Струга, денеска го земаа и...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Вардар Јуниор

03.02.2019

Младинците на Металург 2 денеска извојуваа блескава победа над тимот на Вардар Јуниор. Гостите заминаа поразени со дури осум голови разлика. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >