Фото-галерија

Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Радовиш

03.03.2019

Во Автокоманда денеска се одигра средба од 12. коло на младинската лига, група 1. Младинците на Металург извојуваа сигурна победа против врсниците од Радовиш. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Аеродром

02.03.2019

Пионерите на Металург уште еднаш не израдуваа. Денеска во Автокоманда тие го совладаа тимот на РК Аеродром, со резултат 24.16 (10:6). Ова е десетта победа на нашите најмлади...

читај повеќе >

Фотогалерија од Куп-средбата Металург 2 – Весна Акумулатори

24.02.2019

Денеска во Автокоманда се одигра финалето во осминафиналната група 1 од Купот на Македонија. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Весна Акумулатори од Пробиштип. Металург 2...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург 2 – РК КЛ-7 Струга

17.02.2019

Денешното дерби во младинската лига, група 2, ги расчисти сите дилеми околу тоа која е најдобрата екипа во групата. Металург 2 извојува убедлива победа и сега е осамен на врвот...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Илинден Вардар

17.02.2019

Пионерите на Металург се незапирливи во својата група од пионерското првенство на Македонија. Досега одиграа осум средби и ги совладаа сите свои противници. Убедливи беа...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Работнички

16.02.2019

Младинците на РК Металург како да се специјализираа за освојување на бодови против фаворитите. Откако ја совладаа третопласираната Струга во Струга, денеска го земаа и...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Тинекс Пролет

16.02.2019

Во рамките на подготовките пред продолжението на натпреварувачката сезона, Металург денеска ја одигра и својата втора пријателска средба. По Бутел, денеска ја совладавме и...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Бутел

12.02.2019

Вечерва во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург и на Бутел. Победи Металург со резултат 30:26 (14:16). Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Вардар Јуниор

03.02.2019

Младинците на Металург 2 денеска извојуваа блескава победа над тимот на Вардар Јуниор. Гостите заминаа поразени со дури осум голови разлика. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалериија од средбата Металург – ППД Загреб

03.02.2019

Вчера, во рамките на 14. коло на СЕХА-лигата, Металург доживеа убедлив пораз од екипата на Загреб. Мечот, во кој  бевме недоволно концентрирани, борбени и мотивирани, го...

читај повеќе >