Галерија Пионери

Фотогалерија: Пионерите на Металург ги почнаа подготовките

06.08.2019

Најмладиот тим на Металург, нашите пионери, денеска ги почнаа своите подготовки. Екипата и оваа година ќе ја води младиот тренер Алексо Лембанов, кој денеска на располагање...

читај повеќе >

Фотогалерија од наградувањето на Металург

07.04.2019

Пионерите на Металург се изборија за златото на пионерското првенство на Македонија. Нивната радост и нашата гордост се големи, па вреди сето тоа да се овековечи на...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската финална средба РШ КЛ-7 Струга – РК Металург

07.04.2019

Момчињата на Металург целосно ја оправдаа улогата на главни фаворити на фајнал-фор турнирот во Струга и станаа пионерски шампиони на Македонија. Сезонава одиграа 14 средби и...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската полуфинална средба РК Металург – РК Шампион

07.04.2019

Пионерите на Металург го направија првиот исчекор во освојувањето на пионерската титула, совладувајќи ја екипата на РК Шампион во првата полуфинална средба. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Јуниор Кисела Вода – Металург

10.03.2019

Денеска е одиграна средба од пионерското првенство на Македонија, група 1, во кој Металург на гости ја совлада екипата на Јуниор Кисела Вода. Ова беше 11-та победа на нашите...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Аеродром

02.03.2019

Пионерите на Металург уште еднаш не израдуваа. Денеска во Автокоманда тие го совладаа тимот на РК Аеродром, со резултат 24.16 (10:6). Ова е десетта победа на нашите најмлади...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Илинден Вардар

17.02.2019

Пионерите на Металург се незапирливи во својата група од пионерското првенство на Македонија. Досега одиграа осум средби и ги совладаа сите свои противници. Убедливи беа...

читај повеќе >