Галерија Пионери

Фотогалерија од пионерската полуфинална средба РК Металург – РК Шампион

07.04.2019

Пионерите на Металург го направија првиот исчекор во освојувањето на пионерската титула, совладувајќи ја екипата на РК Шампион во првата полуфинална средба. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Јуниор Кисела Вода – Металург

10.03.2019

Денеска е одиграна средба од пионерското првенство на Македонија, група 1, во кој Металург на гости ја совлада екипата на Јуниор Кисела Вода. Ова беше 11-та победа на нашите...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Аеродром

02.03.2019

Пионерите на Металург уште еднаш не израдуваа. Денеска во Автокоманда тие го совладаа тимот на РК Аеродром, со резултат 24.16 (10:6). Ова е десетта победа на нашите најмлади...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба РК Металург – РК Илинден Вардар

17.02.2019

Пионерите на Металург се незапирливи во својата група од пионерското првенство на Македонија. Досега одиграа осум средби и ги совладаа сите свои противници. Убедливи беа...

читај повеќе >

РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ СВОЕТО ЗНАЕЊЕ ИМ ГО ПРЕНЕСОА НА НАШИТЕ ПИОНЕРИ

22.10.2015

Неколку ракометари на Металург вчера вечер одржаа показен тренинг со нашиот пионерски тим, генерација 2002/3. Според признанието на пионерите, ова им беше најубавиот тренинг...

читај повеќе >