РК Металург-прв тим

Фотогалерија: Металург замина за Стара Пазова

17.02.2020

Ракометарите на Металург денеска заминаа за Стара Пазова, каде ќе ја одработат последната фаза од подготовките за вториот дел од сезоната. Во склопот на подготовките,...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Тиквеш

15.02.2020

Металург вечерва одигра пријателска средба со екипата на Тиквеш. Очекувано бевме подобри и извојувавме убедлива победа со резултат 40:27. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу екипите на Металург и на Тинекс Пролет

12.02.2020

Металург во пријателски натпревар убедливо го совлада тимот на Тинекс Пролет. Нашите ракометари имаа константна и висока предност и на крајот славеа со 12 голови разлика. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – Врање

08.02.2020

Во Автокоманда денеска се одигра меѓународна пријателска средба меѓу Металург и Врање 1957 од Србија. Металург извојува лесна и убедлива победа. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба Металург – КЛ7

06.02.2020

Металург вечерва во пријателски натпревар убедливо го совлада прволигашот КЛ7, со резултат 30:20 (12:12). По испитувањето на силите во првиот дел, Металург во второто полувреме...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу Вардар и Металург

29.01.2020

Во рамките на подготовките за продолжението на сезоната, во СЦ “Јане Сандански“ се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Вардар и на Металург. Средбата немаше...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург ги почна зимските подготовки

08.01.2020

По краткиот одмор поради празниците, ракометарите на Металург вечерва ги почнаа зимските подготовки. Во Автокоманда се собраа сите ракометари, без оправдано отсутните...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Работнички

06.12.2019

Металург го одигра својот последен натпревар за 2019 година. Во Автокоманда катастрофално го совладавме Работнички, во рамки на 14. коло на македонската машка Суперлига. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Бутел Скопје – Металург

30.11.2019

Во дерби натпреварот од 13. коло на македонската Суперлига екипата на Металург катастрофално го порази тимот на Бутел Скопје на негов терен. Еве фотографии од овиј...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Тинекс Пролет

27.11.2019

Металург го доби одложениот натпревар од 12. коло на македонската Суперлига. Во Автокоманда “настрада“ тимот на Тинекс Пролет, кој го совладавме со осум голови разлика. Еве...

читај повеќе >