Галерија

Фотогалерија од средбата Металург – Охрид

03.11.2019

Во Автокоманда се одигра првенствен натпревар меѓу екипите на Металург и на Охрид. Оваа крајно интересна средба заврши со поделба на бодовите. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Струга

03.11.2019

Во драматичен натпревар во рамките на осмото коло, екипата на Металург 2 минимално ја совлада Струга, со резултат 25:24 (14:11), со што ја забележа својата прва победа во тековното...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – Бутел

18.10.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра натпревар од второто коло на младинската лига, група 2. По голема и израмнета борба, Бутел минимално го порази нашиот тим. Еве фотографии од...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Пелистер

15.10.2019

Вечерва во Автокоманда се одигра одложениот натпревар од првото коло на младинската лига, група 1. Се сретнаа младинските екипи на Металург 2 и на Пелистер, а средбата заврши...

читај повеќе >

Фотогалерија од првиот тренинг на Кастратовиќ со Металург

15.10.2019

Вечерва нашиот нов тренер Зоран Кастратовиќ им беше претставен на ракометарите на Металург, а потоа го одржа и својот прв тренинг. Еве фотографии од овој прв...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Металург 2 – Вардар

14.10.2019

Во Автокоманда се одигра интересен дерби натпревар од четвртото коло на пионерската лига, група 3. По голема борба, победата им припадна на гостинските ракометари. Еве...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата РК Металург 2 – РК Вардар Јуниор

12.10.2019

Екипата на Вардар Јуниор славеше на денешниот натпревар со Металург 2, во рамките на шестото коло на македонската Суперлига. Средбата се одигра во Автокоманда, а еве и...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Струга

10.10.2019

Металург вложи многу напор за да го совлада тимот на Струга. Гостите го одиграа својот најдобар натпревар во досегашниот тек на сезоната, а нивниот отпор беше скршен дури во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Работнички – РК Металург

07.10.2019

Денеска се одигра одложениот натпревар од петтото коло меѓу екипите на Работнички и на Металург. Многу полесно од очекуваното, убедлива победа извојува Металург, кој го...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба РК Металург – РК Работнички

06.10.2019

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од првото коло на младинското првенство на Македонија, група 2. Се сретнаа екипите на РК Металург и на РК Работнички, а, по голема...

читај повеќе >