Галерија

Фотогалерија од средбата Металург – Бутел Скопје

24.04.2019

Металург ги освои трите бода на средбата со добриот тим на Бутел Скопје. Мечот мина во неизвесна борба во сите 60 минути, а нашата победа е изразена со само еден гол разлика, 24:23...

читај повеќе >

Фотогалерија од куп-средбата Металург – Тинекс Пролет

20.04.2019

Металург го совлада тимот на Тинекс Пролет во финалето на осмина-финалната група 2 од Купот на Македонија. Славевме со резултат 31:29 (16:15), доволни за пласман на фајналфор во...

читај повеќе >

Фотогалерија од Куп-средбата Металург – Јуниор Кисела Вода

19.04.2019

Во Автокоманда денеска се одиграа осмина-финалните натпревари од втората група во Купот на Македонија. Во еден од нив, Металург високо го порази прволигашот Јуниор Кисела...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Јуниор Кисела Вода

14.04.2019

Денеска во Автокоманда се одигра големото дерби во плеј-офот на Првата лига. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Јуниор Кисела Вода. По голема борба, во која Металург 2 имаше...

читај повеќе >

Фотогалерија од наградувањето на Металург

07.04.2019

Пионерите на Металург се изборија за златото на пионерското првенство на Македонија. Нивната радост и нашата гордост се големи, па вреди сето тоа да се овековечи на...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската финална средба РШ КЛ-7 Струга – РК Металург

07.04.2019

Момчињата на Металург целосно ја оправдаа улогата на главни фаворити на фајнал-фор турнирот во Струга и станаа пионерски шампиони на Македонија. Сезонава одиграа 14 средби и...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската полуфинална средба РК Металург – РК Шампион

07.04.2019

Пионерите на Металург го направија првиот исчекор во освојувањето на пионерската титула, совладувајќи ја екипата на РК Шампион во првата полуфинална средба. Еве фотографии...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Еурофарм Работник

04.04.2019

Металург ја загуби дерби средбата со Еурофарм Работник и сериозно ги расипа своите шанси за второто место, кое гарантира настап во СЕХА-лигата. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од доделувањето на наградите во младинска конкуренција

01.04.2019

Металург 2 е повторно младински шампион на Македонија. Во финалето совладана е екипата на Охрид. Златни медали...пехари...поединечни признанија...радост. Сето тоа низ...

читај повеќе >

Фотогалерија од финалниот младински натпревар РК Охрид – РК Металург 2

01.04.2019

Младинците на Металург 2 во драматичното финале ја совладаа екипата на Охрид, со резултат 31:30 (16:15), и ја одбранија шампионската младинска титула. Погледнете ја охридската...

читај повеќе >