Галерија

Фотогалерија од полуфиналната младинска средба РК Металург – РК Струга

30.03.2019

Металург ја доби полуфиналната средба од младинскиот фајнал-фор. Ја совладавме екипата на Струга, со резултат 31:26 (11:10). Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба Металург – Драчево

24.03.2019

Во 9. коло на кадетската лига на Македонија, група 1, екипата на Металург го надигра тимот на Драчево, кој го совлада со убедливи 43:26 (21:15). Ова е шеста победа на нашите кадети во...

читај повеќе >

Фотогалерија од плејоф-средбата Металург 2 – Младост

24.03.2019

Во четвртото коло на плеј-офот на Првата лига, екипата на Металург комплетно го надигра тимот на Младост од Богданци, совладувајќи го со резултат 35:27 (15:13). Ова е наша трета...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата РК Металург – РК Пелистер

23.03.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра натпревар од првото коло од плеј-офот на првенството на Македонија. По голема борба, Металург го совлада Пелистер, со резултат 28:26 (11:14) и ги...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – Јуниор Кисела Вода

17.03.2019

Во Автокоманда денеска се одигра последниот младински натпревар од групната фаза во групата 1. Средбата без натпреварувачко значење заврши со пораз на младинците на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Војводина

13.03.2019

Металург вчера го одигра последниот натпревар во тековната сезона на СЕХА-лига во кој катастрофално го порази тимот на Војводина, со рекордни 39:20 (19:12). Еве фотографии од таа...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Јуниор Кисела Вода – Металург

10.03.2019

Денеска е одиграна средба од пионерското првенство на Македонија, група 1, во кој Металург на гости ја совлада екипата на Јуниор Кисела Вода. Ова беше 11-та победа на нашите...

читај повеќе >

Фотогалерија од натпреварите од 2. коло на мини-лигата на Металург во регионот Скопје

10.03.2019

Во Автокоманда вчера и денеска се одигра комплетното второ коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Одиграни се 24 интересни средби, па еве фотографии од овие...

читај повеќе >

Мини-лига на Металург: Фотографии од натпреварите во Виница

10.03.2019

Во Виница вчера се одигра вториот турнир од мини-лигата на Металург за регионот Исток. Одиграни се 11 интересни средби, па еве фотографии од овие...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Преспа 2015

09.03.2019

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од второто коло на плеј-офот на Првата ракометна лига, во кој Металург 2 го совлада тимот на Преспа 2015. Металур 2 сега има две победи...

читај повеќе >